Dekorasyon

Giyinme Odası Olmayanlara Çözüm Önerileri

Yatak odalarının geniş olmadığı durumlarda zorluklar yaşandığı bilinen bir gerçektir. Peki giyinme odası olmayanlar nasıl çözümler bulabilirler? Mesela balkonu giyinme odasına dönüştürmek mümkün olabilir.

Son dönemde tercih edilen evlerde küçük de olsa bir giyinme odası bulunuyor. Bu alanların yaratılması için geniş metrekareler söz konusu olsa da küçük alanlarda da birçok pratik çözümle değişmesi mümkün olabilir. Örneğin balkonu giyinme odasına dönüştürmek oldukça popüler çözümler arasındadır.

Giyinme odası küçük bir alan da olsa birçok eşya fazlalığından kurtulmayı sağlar. Bunun sağlanması için şık ve konforlu giyinme odaları yaratılması mümkün olabilir. Çözüm bulmak isteyenler, balkonun büyük bir kısmını kapatarak, uygun ölçülerde dolap yaptırabilirler. Dolap uygulamasından sonra küçük bir giyinme alanı yaratıp boy aynası kullanmak, dekorasyonun tamamlanması için yeterli olacaktır.

Giyinme odası, özellikle dolabı çok dolu olan kişiler için tercih edilen alanlardan biridir. Bu yüzden kıyafetlerin fazlalığını yatak odasında bulundurmak istemeyenler bu alanları yaratabilir.

Balkon Nasıl Giyinme Odasına Dönüşür?

Son dönemde kapalı balkonlar söz konusu olduğu için giyinme odası olarak kullanacağınız bu alanlara uygun mobilyalar bulmanız gerekecektir. Özel olarak yaptırabileceğiniz bu dolaplar sayesinde balkonunuz bir anda giyinme odasına dönüşebilir. Dolaplarla kapatacağınız pencereler için zaten ekstra bir çaba göstermenize gerek kalmayacaktır. Ama birden fazla balkonunuz varsa, yatak odanızdaki balkonu giyinme odasına dönüştürmek iyi bir fikir olabilir.

Özel Tasarım Alanlar

Özel tasarım yaptırarak mekanınızı daha estetik hale getirebilirsiniz. Çekmeceli dolaplar, ayakkabı, takı ve aksesuarların depolanacağı her türlü alanı eksiksiz bir biçimde tasarlayabilirsiniz. Özel tasarım giysi dolapları ve diğer kıyafet parçaları için güvenle kullanacağınız bu alanlarda yatak odanızı daha ferah bir hale getireceğiniz alternatifler bulabilirsiniz. Özellikle yatak odanız küçükse, balkonu giyinme odasına dönüştürmek çok iyi bir fikir olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu