Moda

Denemeniz Gereken 7 Jean Pantolon

Günümüzün gelişmiş moda endüstrisi içinde vücut tipiniz nasıl olursa olsun hemen her vücuda uygun bir jean bulmak mümkün. Farklı kesimleri ve paça tipleri ile her biri farklı bir şıklığa neden olan jeanler özellikle rahatlıkları ve kolay kombinlenmeleri ile giysi dolaplarının olmazsa olmazları arasında. Gündelik yaşam içinde rahat kullanımları ile birlikte özel şıklık sağlayan 7 jean modeli çeşidini sizin için araştırdık.

İspanyol Paça (Flare) Jean
İspanyol Paça (Flare) Jean

Boyfrend Jean

Geçmişten bu güne hemen her dönemin trendi olan boyfrend jean erkek jean tipine olan benzerliği nedeni ile bu ismi almakta. Spor ayakkabılar eşliğinde ya da topuklu ayakkabılar ile bütünlendiğinde ayrı ayrı çarpıcı güzellik yaratan boyfrend Jeanlar özellikle rahatlıkları nedeni ile tercih edilmekte.

Siyah Jean

Vazgeçilmez bir klasik olarak siyah jean üstüne giyilen her tür bluz ya da tişört ile uyum sağlamanın yanında şıklık garantisi olarak mutlaka bulundurulması gerekene jean çeşitleriden.

İspanyol Paça (Flare) Jean

Bacakları olduğundan çok daha uzun göstermekle birlikte basen bölgesini özellikle güzel gösteren İspanyol paça jean son iki sezonun gözde jean modellerinden.

Yüksek Bel Jean

Düz karın hatları ve ince bir bele sahip olanları çok daha zarif gösteren bir model olan yüksek bel jeanler özellikle kısa ya da bele oturan bluzlar ile kombinlenebilmekte.

İspanyol Paça (Flare) Jean
İspanyol Paça (Flare) Jean

Yırtık Jean Pantolon

Her yapıda vücut tipinde farklı kesim stilleri ile şık bir görsellik sağlayan yırtık jeanler ise her dönemin aykırı trendin özel parçaları arasında yer almakta.

Skinny Jean

Uzun bacak boyuna sahip olanlar için bir avantaj olmakla birlikte kısa boylu olanların farklı tarzlarda Jeanlara yönelmelerinde fayda var.

Yamalı/Desenli Jean

Dönemde özellikle genç dolaplarda bulunması olası jean modelleri içinde yer alan desenli Jeanların şıklığını ortaya çıkarmak için kesinlikle düz hatlı bluz ya da tişört birlikteliğinde kullanılmak gerekir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu