Diyet

Yalancı Portakal Şifa Dağıtıyor

Eklem ağrılarına iyi geldiği söylenen bu şifalı yalancı portakal nedir gelin bunu inceleyelim. Yalancı portakal, kapalı tohumlar türünden bir meyve olarak dutgiller cinsinden gelmektedir. Hint portakalı ve ayı elması olarak da adlandırılmaktadır.

Yalancı portakalı ikiye böldüğümüz de içerisinde sütümsü bir sıvı ortaya çıkmaktadır. 10 – 15 cm çapında pütürlü bir yapıya sahip ve portakala benzemektedir. Yalancı portakalın ana vatanı Amerika’dır. Diz ağrılarına ve kireçlenme sorunlarınıza oldukça iyi gelmektedir.

Romatizma Ağrılarına İyi Geliyor

Ağrı, sızı ve romatizmalarınıza iyi gelen bu meyve ayrıca kireçlenmeye de çok iyi gelmektedir. Ezilip merhem haline getirerek ağrı olan bölgelere uygulaması yapılmaktadır.  Eklem rahatsızlığı yaşayan kişiler akşam yatmadan önce rahatsızlık yaşadıkları yerlere hazırladıkları bu merhemi sürdüklerinde sabah uyandıklarında bu ağrıların hafiflediğini görecektir.

Yalancı portakal genel olarak sulak alanlar da yetiştirilmektedir. Dikenli bir ağaca sahiptir ve olgunlaştığında bu meyve kendiliğinden dökülmektedir. İlk kullanımdan sonra görülen fayda ile birlikte kullanımına devam eden kişi sayısı çoktur.

Şifalı Meyve

Yalancı portakal meyvesini aktarlara sorduğunuz da son derece şifalı olduklarını duymanız sizi şaşırtmasın. Özellikle kireçlenme ve eklem ağrıların da kullandığınız çoğu ilaç dışında bu meyve çok önemli bir yere sahip olmuştur. Amerika’da da diz ağrılarında, kireçlenmeler de ve romatizma şikayetlerinde kullanıldığını söylemeliyiz.

İçerisinde bulundurduğu vitaminler ile ağrıları azaltan bir özelliği olan bu şifalı meyveyi kullanan her vatandaşlar diğerlerine önermektedir. Yenilmeyen bu meyve sadece ezilerek merhem şeklinde kullanılmaktadır.

Bu ağrı ve rahatsızlıklar için ilaçlara ne kadar paralar ödediğimizi biliyoruz. Doğal bir çözüm olan yalancı portakalı denemek sizler için iyi sonuçlar vermeye adaydır. Aktarlardan tane olarak satılan bu doğal çözümü sizin de denemenizi tavsiye ederiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu