Moda

Kilolu Bayanların Giyim Tarzı

 

Giyim kombinlerinde moda kadar kilo da önemli bir yere sahip. Moda olan kıyafetler bazen kilolu bazen de çok zayıf hanımlarda yersiz bir görünüme neden olabiliyor. Hem kıyafeti taşıyan hanımın rahat etmesi hem de kilolu bayanların giyim tarzının göze hitap eden sonuçlar vermesi için kombinler yaparken bazı ipuçları ile hareket edilmesi gerektiği konusuna önemle yaklaşılmalıdır. Melike Çarpatan bir tasarımcı olup kilolu bayanların nasıl giyinmesi üzerine bilgilendirici açıklamalarda bulunuyor. Çarpatan şık görünmenin ipuçlarını veriyor ve hanımların giyim tarzları ile mutlu olmalarını sağlamak adına önerilerde de bulıunuyor.

Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Mercek altına alarak derlediğimiz hanımların kilolarına göre  kombin tarzlarını nasıl belirlemesi gerektiği veya giyim kuşamlarında nelere dikkat etmesi gereken konu dahilinde sizler için önemli ipuçları sunuyoruz. Kilolu bayanlar nasıl giyinmeli? Önemli olan bu püf nokta ile asıl yapılması gereken doğru kıyafet seçimi olarak karşımıza çıkar.

Renklerin uyumu genel olarak kombinlerde en çok dikkat ettiğimiz konulardandır. Ancak yalnızca renk uyumu değil desen ve desen çizgileri kilolu bayanların önemle dikkat etmesi gereken bir ayrıcalıktır. Öncelikle hanımların kilosu her ne olursa olsun kadınlar saç, el, tırnak, ayak ve vücut bakımlarından taviz vermemezcesine rutin olarak bu gereklilikleri gerçekleştirmelidirler.

Kilolu Bayanlara Kombinler

Bakımlı olarak dikkati kilolarınıza çekmeden ardından birbirinden şık kombinler oluşturabilirsiniz. Kilolu bayanlara kombinler adına ilk olarak hangi bölgenizde kilo yoğunluğunuz var ise o bölgenizi tercih ettiğiniz kıyafetler ile gizlemelisiniz. Yatay çizgiler içeren tüm kıyafetlerden uzak durmalısınız. Bu kıyafetler kilolarınızın ortaya çıkmasına daha sebep olacaktır. Ancak dikey çizgiler tercih ettiğiniz kıyafetler ile kilolarınıza dikkatlerin yoğunlaşmamasını sağlarsınız. Orta boy etekleri tercih etmeniz belinizi ince gösterecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu