Güzellik

Yüz Hatlarınız Ortaya Çıksın!

Geçmişten günümüze kadar makyaj hilesi güzellik uzmanları ve makyözler tarafından uygulanan kullanışlı yöntemler arasındadır. Makyaj hilelerini kullanarak yüzünüzün beğendiğiniz taraflarını ön plana çıkararak beğenmediğiniz taraflarını da arka plana atarak saklayabilirsiniz.

Yüz Hatlarınız Ortaya Çıksın!
Yüz Hatlarınız Ortaya Çıksın!

Yüzünüzde beğenmediğiniz bölüm burnunuz ise yapacağınız şey çok basit. Burnunuzu ince göstermek için her iki tarafına da kendi teninizden daha koyu bir pudra ya da fondöten sürün. Daha sonra da burnunuzun üstüne beyaz gölge uygulayarak işlemi tamamlayın. Bunun yanı sıra alnınızı çok geniş buluyorsanız bunun içinde hafif bronzluk veren bir pudra kullanarak yüzünüzde dengeyi yakalayabilirsiniz. Çenenizden rahatsızsanız çenenizin tam ortasına açık renk bir fondöten sürün. Bu işlem çenenizin daha kibar görünmesini sağlayacaktır.

Yüz Hatlarınız Ortaya Çıksın!
Yüz Hatlarınız Ortaya Çıksın!

Gözlerinizi ve Dudaklarınızı Ortaya Çıkarın!

Yüzde en çok dikkat çeken unsur olan gözlerinizi öne çıkarmak ve daha büyük görünmesini sağlamak için gözkapağınızın dışına koyu renk, içine ise daha açık renkte fark sürerek gölgeleyin. Dudaklarınızı daha dolgun göstermek için dudağınızın tamamına kendi renginde bir ruj sürün. Bu renklerin sedefli veya parlak olmamasına dikkat edin. Dudaklarınız inceyse bunun içinde dudak çevrenize ruj renginden bir ton daha koyu bir dudak kalemi uygulayın. İsteğiniz doğrultusunda parlak renklerde kullanabilirsiniz. Makyaj hilesi uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yüzünüzde uyumu yakalayabilmenizdir. Yüzünüzün bir kısmının koyu bir kısmının açık renkte olmamasına dikkat ederek istediğiniz gibi yüzünüze şekil verebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu