Dekorasyon

Yatak Odalarında Mavi Renk

Yatak odalarında özellikle bayanlar genel olarak pembe tonları tercih edilirdi. Ancak yatak odalarında mavi renk seçimi son derce ideal bir renktir. Çünkü bu renk insanlara her zaman ferahlık ve sakinlik verir. Mavi renk gökyüzü, dinginlik, deniz ve olumluluk simgesi haline gelmiştir.

Kendinizi Dinlendirmek İçin Doğru Seçim

Günün bütün yorgunluğu atmak için yatak odalarının büyük ölçüde önemlidir. Fakat kasvetli bir oda sizi daha da rahatsız edecektir. Bu neden ile ev dekorasyonu yaparken kesinlikle sizi rahatlatacak ve dinlendirecek bir renk seçimi yapmalısınız. Yatak odası adına dekorasyon yaparken kesinlikle mavi renk kendinizi dinlendirmek için doğru seçim olacaktır. Bu sayede büyük etkisi olan ve son derece huzur veren bir renktir.

Mavi Rengin Uyumu

Ev dekorasyonu yaparken evin her bölümü için şık bir görüntü elde etmek için kesinlikle kendinizi mutlu hissedeceğiniz hem renklerde hem de kullanılacak eşyalar konusunda doğru seçim yapmalısınız. Ev dekorasyonunda mavi rengin uyumu pek çok renk ile sağlanmaktadır. Kullanılacak diğer eşyalar için dekorasyonu son derece kolaydır. Örneğin gökyüzü mavisini orman yeşili ile bütünleştirerek yatak odaları için tam bir doğa havası haline getirme şansını yakalayabilirsiniz. Ayrıca yeşil ve mavinin birbirine olan yoğunluğu kırmak adına pembe tonlarında geçişler yapabilirsiniz.

Yatak Odası İçin Farklı Konseptler

Mavinin pek çok tonları bulunmaktadır. Bu rengin bütün tonları insana ayrı bir huzur verdiği için kesinlikle yatak odası için ideal bir seçim olacaktır. daha canlı bir oda istiyorsanız turkuaz mavisini tercih etmelisiniz. Yatak odasında mavi renk konseptleri için sarı ve turuncu renkleri seçebilirsiniz. Bu renk ile genel olarak bir deniz havası yaşamak istenmektedir. Deniz mavisi ve kum beji bu konsept için çok uygundur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu