Teknoloji

iPhone X

iPhone x son zamanlarda ortaya çıkan en çok ilgi gören telefonlardan birisi. iPhone serisinin oldukça görkemli olan telefonu özel bir lansman eşliğinde müşterileri ile buluştu. Diğer telefonlarından daha etkili olan bu telefon daha fazla özelliği ile adeta gönüllerde taht kuruyor.

Yaklaşık olarak 5.8 inç ekranı ile oldukça yüksek bir çözünürlüğe sahip. İçerdiği OLED teknolojisi ile ekranlardaki renkler daha yüksek kalitede sizlerle buluşuyor renkler siyahlar ve yüksek parlaklık özellikleri yaklaşık olarak 1000000:1 kontrasta sahip. Apple serisinin son telefonu en dayanıklı camı ve özel olarak tasarlanmış yapısı ile birçok özelliği birlikte taşıyor, bu özelliklerden en önemlisi kablosuz şarj olma özelliği ile suya karşı dayanıklı olmasıdır iPhone x telefonunda güvenlik konusunda oldukça yüksek seviyede korunmaktadır.

iPhone x telefonunda 2 adet 12 mega piksellik kamera bulunmakta bunun yanında kaliteli bir flash desteği bulunmakta. Bunların dışında ek olarak ön kamerası ise 7 mega piksel olmakta olup portre modu gibi birçok özelliği barındırmaktadır.

Harika Ötesi Ekran

iPhone x telefonu 5.8 inch olarak süper retina adı verilen ekran bulunmaktadır ve bu bulunan bu ekran kalitesi ile adeta gözleri kamaştırmakta.

Telefonda bulunan ekran günümüzün en iyi teknolojilerinden ilham alınarak özel olarak tasarlanmış ve oldukça hassas bir ekrandır. Bunun yanında ekranı oval bir şekle sahip olup köşeler doğru uzanan değişik bir tasarıma sahiptir. Oval bir şekle sahip olup köşelere doğru uzanan değişik bir tasarıma sahiptir

Telefonun sahip olduğu OLED teknolojisi ile renkler gerçeğe en yakın şekilde sizlere sunulmaktadır.

Eşsiz Bir Kamera

Yüz tanıma özelliği olan özel kamera ve sensörler sayesinde günümüzün en gelişmiş telefon arasında yer almaktadır. Kameradaki fazla özellikler sayesinde sizler için en iyi fotoğraf özelliği sunmakta olup oldukça harika bir tasarım gerçekleştirilmiştir.

Bunun yanı sıra iPhone x telefonu arka camı da oldukça sağlam hem paslanmaz çelikten oluşmakta hem de kablosuz şarj gibi diğer telefonlarda asla bulunmayan özelliklere sahip kısacası şu an ülkemizde bulunmakta olan en iyi telefon olarak kullananları tarafından şiddetle önerilmekte.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu