Diyet

Limon Suyu İçmenin Faydaları

Limon Suyu İçmenin Faydaları

1-Sindirime yardımcıdır: Bazılarımız sabah yataktan kalkınca hemen bir fincan kahve yada çaya sarılırız ki uykumuz açılsın, İşte günün ilk hatasını burada yapıyoruz aslında, çay yada kahve içmek yerine hemen bir fincan ılık su ve içine biraz limon suyu sıkarak içersek emin olun vücuda daha faydalı bir içecektir. Faydasına gelecek olursak limonlu suyu içtikten sonra sindirim sistemini düzenleyecek ve vücudun kaybettiği su miktarını ayarlayacaktır.

2-:Bağışıklık sistemine destek: Limon içinde bol miktarda C vitamini ve potasyum içerir. Sabahları limon suyu içtiğinizde vücudunuz C vitaminini emmeye başlar ve bağışıklık sisteminizde kuvvetlendirmiş olursunuz. Vücuda alınan C vitamini sayesinde stresin zararlı etkilerinden de uzaklaşmış olursunuz.

3-Vücudu temizler: Vücudumuz en çok geceleri kendini temizlemeye be yenilemeye başlar. Karaciğerimiz gece boyunca aktif olarak çalışır. Yatmadan önce içeceğimiz su sayesinde karaciğerimiz daha verimli çalışacaktır.

4-Güzel ve sağlıklı bir cilt: Limonlu su kullanımı ile hem vücudumuzu güçlendirmiş, aynı zamanda temiz ve sağlıklı bir cilde önderlik etmiş oluruz. Cilt bakımı için gerekli olan C vitamini limonda yüksek oranda bulunmakta.

5- Kilolarınızı koruyabilirsiniz: Özellikle diyet yapan kişilerde sabah aç karna içilen bir bardak limonlu su, metabolik oranı yüzde 30 civarında artırır. Tek başına içildiğinde çok fazla etki etmeyecektir ama diyetle birlikte kullandığınızda işe yarayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu