Moda

Pilot gözlükler hangi yüz tiplerine yakışır?

Pilot gözlükler

Pilot gözlükler, sektörde damla gözlük olaraktan bilinen iki isimde kullanılan ve en çok kullanılan tarzlardan biridir. Gözlük sektörünün başladığı zamandan bu yana en çok tercih edilen model tarzlarından bir tanesidir.

Çok değişik fonları ve birçok model de piyasaya sürülmüş olan bu tarz gözlüğün belirli dönemlerde çok popüler olduğu ve belirli dönemlerde de popülaritesi düştüğü gözlemlenmiştir.  Ama koleksiyonlara genel olarak baktığımızda birçok dönem içerisinde pilot gözlüklerinin esas olarak koleksiyonlarda görebiliyoruz. En azından bir iki model ile tercih sebebi olarak müşterilere sunulmaktadır.

Damla dediğimiz model gözlüklerin, belirli bir talep edinilirliği vardır. Bu talebe göre üretimlerinin gerçekleştiğini söylemek daha mümkündür.  Belirli bir kitle tarafından devamlı olarak bu tarz gözlükler takılıyor ve beğeniliyor.

Burada da daha çok yüz tipine göre damla gözlükler, biraz daha oval hatlı olduğu için biraz köşeli hatlı, yüzlü kişilerde damla gözlükleri modelleri biraz daha popülaritesi yüksek diyebiliriz.

Yuvarlak hatlı yüzlerde, damla iyicene yuvarlık bir şekilde yüzde durduğu için daha çok tercih edilmez.  Burada da kontrols özelliğini kullanabiliriz. Ve daha köşeli yüzlerde damla gözlükleri tercih edebiliriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu