Diyet

Vücut Tipine Göre Bunları Tüketmelisiniz

İnsanlar, vücut tiplerine göre ayrılmaktadırlar. Buna göre de insan vücut tiplerine göre ayrılırken besin konusunda ne gibi bir yaptırım içerisinde olmalı ve nelerden uzak durmalı, neler yemelidir, bunların her birine dikkat edilmelidir. Hal böyle olunca genel olarak kadınların korkulu rüyaları olan kilo sorunuyla ilgili olarak aşağıda çeşitli vücut tiplerine göre beslenme çeşitleri en iyi şekilde sunulmuştur.

Elma vücut tipli insanların c vitamini ile beslenmesi istenir. Bu elma vücut, göbek bölgesiyle beraber belirtilir. Kortizonu en fazla uzaklaştıran besinler olan c vitaminler olduğundan bu vitamin türüyle beslenilmesi istenir.

Meyve ve c Vitamini
Meyve ve c Vitamini

Armut vücut tipli bireyler dediğimiz basenlerin biraz daha fazla olduğu bir bireyseniz eğer, lifli besinlere ağırlık vermeniz gerekir. Vücut hatlarınız olarak basen alanlarınızın fazla olmasıyla östrojen fazlaca var demektir. Buna göre bu durumda lifli ürünler tüketilmesi sağlıklı olacaktır.

Kutu vücut tipinde ki bireyler dediğimiz kollar ve bacakların biraz daha kalın olduğu, vücudun biraz daha ince durduğu bölgelerdir. Bu bölgelerde yağların fazla yakılması gerekir. Bunun içinse yağları yakmak adına az yağlı süt ile en iyi şekilde beslenmeleri istenir.

Süt ve süt ürünleri
Süt ve süt ürünleri

Vücut tiplerine göre beslenme de ayrıcalıklar

İnsanların en iyi şekilde vücutlarına göre beslenme şekillerine sahip olmaları, onların sağlıklı bir biçimde ve dengeli bir şekilde beslenmelerini sağlar. Vücut tiplerine göre beslenme olarak insanlar kendilerine göre uygun şekilde beslenme modelleri seçerlerse ve şeker, tuz gibi zararlı, herkesin vücuttan uzaklaştırması gereken besinleri uzaklaştırmaları amaçlanırsa çok daha iyi bir şekilde sağlıklarına katkı da bulunmuş olacaklardır.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu