Diyet

Hurma Diyeti İle Kilo Verme Zayıflama

Bu yazımız içerisinde hurma diyeti nedir? Ve hurma diyeti konusunda aklınıza takılacak tüm soruların cevaplarını hazırladık. Hurma meyvesi tek başına sağlıklı meyveler arasındadır. Ramazan aylarının vazgeçilmezleri arasında bulunan hurmanın pek çok faydası yer almaktadır. Son dönemlerde ise tok tutucu özelliği sayesinde diyet üzerinde sıkça tercih edilmektedir. Şekerli olmasından ötürü diyetlerde yer alamayan hurma, artık öğünlerle beraber tüketilen karışımlarda yerini almaktadır.

Hurma Diyeti Ne Demektir?

Hurma diyetine, ana besin olarak hurma kullanılmaktadır. Öğün şeklinde tüketilebileceği gibi uygulamak istediğiniz diyet listesine de ilave edilebilir. Hurma ve yoğurt, öğün içerisinde tüketilecekse öğünlerden yarım saat önce tüketilmek için hazırlanması gerekir. Hurma diyetinde tüketmek için özellikle Medine hurması önerilir.

Diyet Nasıl Yapılır?

Hurma diyetini gerçekleştirmek için ev yapımı yoğurt ve Medine hurmasına ihtiyacınız bulunuyor. Üç öğün içerisinde tüketilecektir. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere üç öğün içerisinde yoğurt ve hurmayı yemeniz gerekmektedir. Öğünlerle beraber hurma ile yoğurt tüketmek istiyorsanız mutlaka öğünlerden yarım saat önce hazırlamanız gerekir. Yedi adet hurmayı sonra bir kase yoğurt ile beraber tüketebilirsiniz. Yarım saat sonra yemeğinizi tüketebilirsiniz. Doğrudan hurma diyeti uygulamak istiyorsanız her öğünde yedi adet hurma ve bir kâse yoğurt kullanarak beslenme programı hazırlamanız gerekir. Sadece hurma ve yoğurt yiyeceğiniz diyet programında 7 gün boyunca başka hiçbir şey tüketmemeniz önerilir. Hurma diyeti uygulamasına devam ettiğiniz süre içerisinde günlük en az 2 litre su tüketmelisiniz. Gün içinde abartıya kaçmadan yeşil çay içebilirsiniz. Şekersiz çay ve Türk kahvesi de diyet süresince kolayca içilebilir. Hurma sağlıklı bir besin olmasından dolayı hemen herkes hurma diyetini kolayca uygulayabilir. Ciddi sağlık sorunu bulunan kişiler tüm diyetler gibi bu diyette de dikkatli olması gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu