Dekorasyon

Aydınlatmada Yeni Moda

 

Aydınlatmada Yeni Moda

Pop Art modası özellikle modern dekorasyon türlerinde anlayışının hakim olduğu evlerde sıklıkla ye  almaktadır. Evlerde dinamik bir görünüm yaratmak için bu moda da aydınlatma dekorasyonunda yaratılan farklılıklar odalarınızda renkli dekorasyonların oluşumuna ortam yapabilmektedir.

Pop Art Lamba Modelleri   

Pop Art lamba modellerinden yararlanarak bu özgün dekoratifliği yaratabilir ve evinizin sıkıcı görünümünden tamamen sıyrılabilirsiniz. Gazete kağıtları, çizgi film karakterleri , şarkıcı resimleri, ve geometrik şekiller bu aydınlatma birimleri konusunda yer alan dikkat çekici unsurlar arasında bulunmaktadır. Değişikliği seven bir çocuğunuz varsa odasında çizgi film desenli aydınlatma biriminden koyabilirsiniz. Böylece odada farklı bir tasarım oluşturabilirsiniz. Ya da yatak odanız da film yıldızlarının yer aldığı bir aydınlatma ünitesi bulundurmak yerine farklı bir seçim yapabilirsiniz. Bu tarz bir aydınlatma birimi aynı zamanda oda içerisinde çok daha havalı bir görünüm oluşturacak ve ortaya farklı tarz dekoratifliklerin yer almasına neden olmaktadır.

Bebek Odalarında Kullanılacak Aydınlatma

Bebek odası dekorasyonları içerisinde genelde tercih edilen renk cinsiyete göre farklı olmaktadır. Birçok kişi bebeği erkek ise odayı mavi ile süslerken bebek kız ise odada genel olarak pembe renk hakim olmaktadır. Bebeklerin eşyaları devamlı olarak hep özenle seçilmekte ve nedense sevimli çizgi film karakterlerinin yer aldığı eşya tercihleri sıklıkla kullanılmaktadır. Bebek odası avizeleri seçimi de bebek odasına her zaman alınacak en önemli eşya tercihleri arasında bulunmaktadır.

 

Çocuk Odalarında Doğru Aydınlatma

 

Hayvan figürlü şeklinde bulunan avize seçimleri odada bulunan diğer eşyalar arasında renk ve desen bakımından tam olarak uyumluluk gösteriyorsa doğru bir tercih olabilir. Kız çocuğunuz var ise tüylü avize modelleri içerisinde hoş bir avize seçimi yaparak kızınızı prensesler gibi büyümesine yardım edebilirsiniz. Erkekler için değişik araçların yer aldığı avize modelleri de tercih edilen modeller arasındadır. Uçak, gemi ya da araba figürlerinin yer aldığı avizeleri de genel olarak erkek çocuklar için seçebilirsiniz.

 

Kız Çocuklarınız İçin Aydınlatma

 

Kız çocuklarınız için Barbie bebek konseptli, uğur böcekli veya Tweety gibi çizgi film karakterleri arasından kolayca seçim yapabileceğiniz gibi erkek çocuklarda yarış arabası, Batman, korsan ve araba filmi içerisinde yer alan araba figürlerinin bulunduğu avizeler arasından tercihlerde bulunabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu