Sağlık

Bağırsak Kanserine Kalkan Olan 10 Besin Hangileridir?

Bağırsak Kanserine Kalkan 10 Besin hangileridir? Bağırsak kanserini önlemenin en iyi yolu beslenmeye dikkat edilmesidir. Bağırsak kanserine kalkan 10 besin maddesini ile vücudunuzu zinde tutabilirsiniz.

Bağırsak Kanserine Kalkan 10 Besin hangileridir? Bağırsak kanserine kalkan 10 besin maddesi için uzmanlar tarafından önerilen gıdalar;

1) Bağırsak kanserine Somon

Bağırsak kanserine kalkan olan ve uzmanlar tarafından önerilen gıdaların başında somon balığıdır. Aslında sadece bağırsak için değil vücudun ihtiyacı olan Omega 3 yağının bol miktarda bulunması da diğer önemli olan faktörlerdir. Somon balığı tüketildiğinde bağırsakta oluşan kötü bakteriler temizlenir. Bu nedenle haftada iki kez somon balığı tüketilmelidir.

2) Bağırsak Kanserine Muz Kalkanı

Muzun içinde bulunan potasyum, bağırsağın alması gereken tüm vitaminleri alacaktır. Muzda bulunan lifler bağırsak hastalıklarını engeller ve bağırsakta oluşan dengesizlik düzelir.

3) Bağırsak Kanserine Turşu Savaşı

Turşu sık bir şekilde tüketildiğinde bağırsaktaki bakterilerin üretmiş olduğu kansere karşı savaş açar. Turşunu içindeki bakteriler bağırsaktaki florasını koruyacaktır. Turşunun içinde sodyum olduğu için bağırsakların dengelenmesine yardımcı olmaktadır.

4) Bağırsak Kanserine Elma

Elmanın posası bağırsaktaki kötü bakterileri dışarı atmaya yardımcı olmaktadır. Günlük elma tüketimi bağırsakta biriken bakterileri dışarı atar. Elmanın içindeki lifler kansere kalkan olur. Günde bir tane elma yemeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

5) Bağırsak Kanserine Ispanak ve Diğer Yeşil Sebzeler

Sadece ıspanak değil tüm yeşillikleri bol olarak tüketilmelidir. Çünkü yeşillik bağırsakların çalışmasına yardımcı olmaktadır. Ispanaktaki mineraller bağırsağın düzenli çalışmasını sağlar.

6) Bağırsak Kanserine Kalkan Olarak Hindistan Cevizi Yağı

Diğer yağlara oranla Hindistan cevizindeki yağın mineralleri daha fazladır bağırsağın ihtiyacı olan mineralleri verir ve sindirim sistemini rahatlatır.

7) Bağırsak Dostu Badem

Günde bir avuç çiğ badem tüketerek, bağırsaklarınızın düzenli çalışmasını sağlamış olursunuz. Probiyotik bakımından zengindir. Bademin içindeki lifler bağırsak dengesini korumaktadır.

8) Bağırsak Dostu Yoğurt

Yoğurttaki yararlı bakterilerin birçoğu bağırsakların dostudur. Günlük olarak tüketilmesi gereken yoğurt günlerde ya da öğün aralarında tüketilmelidir. Yoğurttaki mineraller bağırsağın düzenli çalışmasını sağlar. Canlı bakteriler bağırsaktaki kötü bakteriler ile savaşır.

9) Bağırsak Sağlığınız için Kefir

Günlük kefir tüketimi iyi huylu bakterilerin çoğalmasını sağlar. Sağlıklı ve düzenli bir bağırsağınız olacaktır.

10) Bağırsaklara Baklagiller ve Tahıllar

Baklagillerin içindeki posalar, bağırsağın hareketliliğini artırmaya yaramaktadır. Bağırsaktaki biriken posalar kötü bakterilerin dışarı atılmasını sağlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu