Ekonomi

En Çok Kullanılan 10 Kripto Para ve Özellikleri

En Çok Kullanılan 10 Kripto Para ve Özellikleri nelerdir? En çok kullanılan kripto paralar özellikle bu alana merak sarmış olan kişiler tarafından daha çok merak edilir.

En çok kullanılan kripto paralar için yazımızı inceleyebilirsiniz. Teknolojik açıdan gelişen bir dönemde kripto para kullanımı da yaygınlaşmıştır. Kripto para sanal ortamda faaliyete geçen bir alanı temsil eder. Kripto para mal ve hizmetleri de içine alan daha büyük yatırımları kapsayan bire alanı da temsil eder. Burada özellikle düşük faiz oranlarını kapsayan bir yatırım söz konusudur.

1) Bitcoin

Bitcoin hisse senedi alanında indikatör rolünü üstlenir. Özellikle para kaybeden şirketler için önem taşır. Eğer yanlış zamanda yatırım yapılırsa bu durum büyük çaplı para kaybına neden olabilir. Birçok genç girişimci için bitcoin alanı büyük değer taşır.

2) Ethereum

En çok kullanılan ikinci kripto para olarak da bilinir. Özellikle Kuzey Amerika’da bu para birimi çok sık kullanılmaktadır. Bugün ticari anlamda da ön plana çıkan bir paradır.

3) Ripple

Eş zamanlı bir anda küresel bir ödeme ağı olarak ön  plana çıkar. Hedef noktası genel olarak bankalar ve müşteriler arasıdır. Bu iki alanda merkezdir

4) StellarLumens

Sınır ötesi olan bir kripto para birimidir. Yani dünya genelinde her yerde geçişi olan bir paradır. Sanal ortamda da çok rahat kullanılır.

5) Bitcoin Cash

Tıpkı bir kart gibi işlevi üstlenir. Yani kredi ve banka kartı kullanır gibi bur para birimini kullanabilirsiniz. Bankalar arası kullanımı da çoktur.

6) EOS

Merkezi olmayan uygulamalar için ön plana çıkan bir kullanımı vardır. Blockchain ağını kontrol ederek kullanılır.

7) Litecoin

En çok kullanılan kripto paralarından bir diğeridir. “yıldırım ağı” gibi bir takım teknik özelliklere sahip bir para birimidir.

8) Tether

Dayanağı dünyadaki tüm dövizlere dayanır. Yani tüm dövizler bu para birimi üzerinden işlem görür.

9) Bitcoin SV

Bitcoin vizyonunu hayata geçiren bir etkisi vardır. Bu yüzden bitcoin alanında gelişmiş bir alt yapıya da sahip diyebiliriz.

10) Cardano

Bugün hem yurt içinde hem de yurt dışında olmak üzere destek gören bir para birimidir. Kripto borsası denilen alanda da işlevi çok vardır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu