Yaşam

İstanbul’a Yakın En İyi 8 Kamping Alanları

İstanbul’a Yakın En İyi 8 Kamping Alanları nerelerdir? Evde geçen günler kişileri doğaya yönlendirdi. İstanbul’a yakın en iyi 8 kamping alan, doğada zaman geçirmek isteyen kişilere birçok yönlendirme içerir.

İstanbul’a yakın en iyi 8 kamping alan, şehir hayatından bunalan kişiler için kaçış noktalarını içerir. Doğada sakinliği arayan kişilerin sayısı, son zamanlarda fazlasıyla artmıştır. Kamp turizminin yaygınlaşması, kişileri doğal alanlara yöneltmiştir. Bu alanlar hakkında araştırma yapanların sayısı, azımsanamayacak kadar fazladır. Bu açıdan bakıldığında, doğada zaman geçirmek isteyen kişilerin, kamp turizmine yöneldiği görülür.

1-Giritli Çiftliği Kamping

Rumeli Feneri’nde yer alan Giritli çiftliği kamping, merkeze 2 km uzaklıkta yer alır. Denize yakın olması ve elektrik, su imkanları bulunması artı noktalarından görülür. Bölge genelinde az da olsa yabani hayvanlarla karşılaşma tehlikesi bulunur.

2-Sarıyer Marmaracık Koyu Tabiat Parkı

Çadır ve karavan konaklamaları yapılabilen Sarıyer Marmaracık koyu tabiat parkı, şehirden kaçış için iyi bir rota olarak görülür. Doğa ile iç içe olmak isteyenlere, istedikleri imkanı verir. Tesiste tuvalet imkanı da bulunmaktadır. Doğa içinde yer alması, domuz ve tilki gibi hayvanlarla karşılaşma olasılığını arttırır.

3-Çatalca Çilingoz Tabiat Parkı

Ulaşımın oldukça kolay olduğu, Çatalca Çilingoz tabiat parkı, büyük bir tesisin içinde yer alır. Tesiste birçok avantaj bulunur. Duş ve tuvaletten yaralanma bunlar arasında yer alır. Çadır ve karavan kampları ile burada konaklamak mümkündür. Tesiste yiyecek bulunmadığından, yolculuk esnasında yiyecekler temin edilmelidir.

4-Riva Elmas Burnu Tabiat Parkı

Kolay ulaşımı ile öne çıkan bir diğer kamp alanı, Riva elmas burnu tabiat parkı olarak öne çıkar. Park içinde tuvalet ve duş imkanları bulunur. Alan bir tesis içinde yer alır. Ayrıca yiyecek temini için, market de bulunmaktadır.

5-Silivri – Semizkum Mocamp Kamping

İstanbul’a yalnızca 1 saat uzaklıkta bulunan, Silivri Semizkum mocamp camping önemli kamp alanlarından birisidir. Oldukça sakin bir alanda yer alır. Karavan ve çadır kurulumuna izin verilir. Bununla birlikte, dileyen kişiler bungalov evlerde de kalabilir. Deniz, tuvalet, elektrik ve duş seçenekleri, seçilme olasılığını arttırır.

6-Çekmeköy Fava Kamping

Anadolu yakasında yer alan Çekmeköy fava kamping, merkeze yakın bir konumda bulunur. Denize yakın olmayan mekan, yeşilliklerin içinde yer alır. Doğaya yakın olmak isteyen kişiler için, en önemli duraklardan birisi olarak öne çıkar. Çadır kamp ve Vagon House işletmeleri ile tanınmaktadır. Ayrıca hazırlıksız gelenler için çadır ve karavan kiralama işlemleri de yapılır. Bu açıdan en çok tercih edilen kamp alanları arasında yer alır.

7-Şile WoodyVille Tatil Köyü

Her türlü çadır ve bungalov imkanı bulunan Şile woody tatil köyü, birçok farklı imkana sahiptir. Önünde deniz arkasında yeşil doğa manzarası bulunur. Bu açıdan seyir keyfi yapılmasına imkan sağlar. Duş ve tuvalet hizmetlerinin yanında küçük bir de restoran bulunmaktadır. Doğa ile iç içe bir tatil geçirmek isteyen kişiler, buradaki konaklama hizmetlerinden faydalanabilir. İşletme içinde, yabani hayvan görülmez.

8-Şile Sahil Kamping

Kamp alanlarından birisi olan Şile sahil kamping, sakin bir tatil deneyimi vaat eder. Bungalov, çadır ve kamp konaklamalarına uygun bir alana sahiptir. Bunlara ek olarak, Hobbit House konseptli evlere de sahiptir. Ulaşım açısından oldukça kolaydır. Ulaşım otobüs kullanılarak da yapılabilir. Alanda tuvalet ve duş hizmetleri bulunur. Ekipmanı olmadan gelen kişiler için çadır kiralama hizmeti de verilmektedir. Haftasonu kaçamakları için uygun bir alanda bulunur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu