Sağlık

Geçmeyen Baş Ağrısı

Devam eden ve geçmeyen baş ağrısı pek çok farklı hastalığın belirtisi olabilir. Bu nedenle özellikle iş gücünün azalmasına neden olması durumunda mutlaka uzman yardımı alınması gerekir. Kadınlarda ve erkeklerde oluşabilecek baş ağrısının pek çok farklı nedeni olabilir. Baş ağrısı çoğu zaman hastalıkların belirtileri arasında yer almaktadır. Sinüzit, migren gibi hastalıklara özellikle şiddetli baş ağrısı yaşanmaktadır.

Geçmeyen Baş Ağrısı 1Geçmeyen Baş Ağrısının Nedenleri

Farklı hastalıkların ortaya çıkması noktasında özellikle baş ağrısı en belirgin belirtileri arasında yer almaktadır. Çoğu zaman hastalıkların başlangıç noktasında ortaya çıkması nedeniyle oluşabilecek hastalıklara karşı önlem alınması konusunda etkili olmaktadır.

  • Nörolojik hastalıklar özellikle oluşabilecek belirtilerden biridir.
  • Migren problemi olan kişilerde baş ağrısının şiddeti artabilir.
  • Hipertansiyon problemi yaşayan kişilerde devamlı başarısı problemi yaşanabilir.
  • Hamilelik döneminde baş ağrısı problemi yaşanabilir.
  • Mide veya kalp için kullanılan KAOH ilaçları da başarısı yapabilir.
  • Beyin tümörü veya beyinde oluşabilecek hastalıklar nedeniyle başarısı problemi yaşanabilir.
  • Burun eğriliği, alerjik rinit veya burun eti gibi problemlerde özellikle baş ağrısı belirtiler arasında yer almaktadır.

Kronik Baş Ağrısı Nedir?

Çoğu zaman yaşanan kronik baş ağrısı ayın yaklaşık olarak 15 günden fazla şekilde başarısının devam etmesi durumunda söz konusu olmaktadır. Özellikle migren problemi yaşayanlar da devam eden ağrı iş gücü kaybının yaşanmasına neden olabilir. Geçmeyen baş ağrısı kronik migren belirtileri arasında yer alabilir. Kronik migren yaklaşık olarak ayın yarısından daha fazlasında baş ağrısı çeken kişilerde düşünülecek hastalıklar arasında yer almaktadır. Özellikle orta yaşlı kadınlarda yaygın olarak görülmektedir. Bunun yanı sıra baş ağrısı ve migren problemi yaşayan kişilerde gerilim en etkin nedenlerden biridir. Ergenlik döneminde özellikle 20 yaş dişlerinin çıkması baş ağrısı oluşmasına neden olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu