Güzellik

Nemlendirici Maske Tarifleri

Cildinizin yeteri kadar nemlenebilmesi için nemlendirici maske tarifleri evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz maskeler arasında yer almaktadır. Kullanılacak olan malzeme seçenekleri özellikle cilt tipinize uygun şekilde seçim yapmanızı sağlamaktadır. Kuru cilt tiplerine göre hazırlanmış olamaz geçeceğine göre cildinizin yeteri kadar nemlenmesini sağlamaktadır.

Kuru Ciltlere Özel Avokado Maskesi

Avokado özellikle içeriğinde bulunan vitamin, mineraller sayesinde cilt açısından oldukça önemlidir. Yağ asitleri doğal bir şekilde dilinizi nemlenmesine sağlamaktadır.

Malzemeler;

  • ½ avokado,
  • 1 tatlı kaşığı bal.

Nemlendirici Maske TarifleriHazırlanışı;

İlk olarak avokadonun sürülebilecek kıvama gelebilmesi için çatal ile ezilmesi gerekir. Daha sonrasında içerisine eklenecek olan bal ile karıştırılarak maske haline getirilebilir. Hazırlamış olduğunuz karışımı cildinize uygulayarak 10 dakika bekletmeniz yeterli olmaktadır. Daha sonrasında ılık su ile yıkayarak cildinizi temizleyebilirsiniz. Özellikle kuru ciltler de etkili olmaktadır. Bu nedenle cildinizin kurulu buna göre haftada iki defa uygulama yapabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Yulaf Kepeği Maskesi

Cildinizin yeteri kadar nemlenmemesi özellikle kuruluk probleminin yaşamasına neden olmaktadır. Cildinizin sağlıklı olabilmesi ve canlı görünebilmesi için yeteri kadar nemlenmemesi gerekiyor. Bu nedenle etkili olacak maske seçenekleri arasında yulaf kepeği maskesi yer almaktadır.

Malzemeler;

  • 1 yemek kaşığı yulaf kepeği,
  • 1 yemek kaşığı yoğurt,
  • 2 tatlı kaşığı bal,
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı.

Hazırlanışı;

İlk aşamada gerekli bütün malzemelerin bir kap içerisinde iyice taşınması gerekmektedir. Ama can hale gelen karışımı yüzünüze ve boynunuza uygulayabilirsiniz. Uygulama işleminin ardından 10-15 dakika kadar bekletilmesi gerekir. Karışım sayesinde cildiniz iyice nemlendikten sonra ılık su ile durulayarak çıkartabilirsiniz. Karışımın artması durumunda buzdolabında kapalı konumda bekletebilirsiniz. Bu sayede özellikle cildinize uygulama yaparak yeniden cildinizin daha iyi bir şekilde nemlenmesine sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu