Yaşam

Hawking, Bazılarını Venüs’e Göndermeyi İstiyor

Dünyaca ünlü bilim adamı Stephen Hawking iklim değişikliği ile ilgili yaşananlara inanmayan kişileri Venüs’e göndermek istediğini ve bu kişilerin Venüs’e yapacakları yolculuğu masraflarının kendisi tarafından üstleneceğini söyledi.

Dünya üzerinde yaşayan bazı kişiler meydana gelen iklim değişikliklerine inanmıyor ve bunun gerçek olmadığını düşünüyor. Dünyaca ünlü bilim adamı Stephen Hawking bu kişilere laf anlatarak vakit kaybetmeyi istemiyor. Stephen Hawking, “Stephen Hawking’s Favorite Places” (Stephen Hawking’in En Sevdiği Yerler) adını vermiş olduğu yayınının ikinci kısmında bir gezegende kötü sonuçların nasıl ortaya çıktığını Venüs örneğini göstererek anlatıyor. Bilim adamı tarafından pek çok açıdan dünyaya benzediği belirtilen Venüs gezegeninin komşu gezegenimiz olduğu ve dünya ile hemen hemen aynı boyutlarda olduğu ve güneşe daha yakın bir atmosfere sahip olduğu hatırlatılıyor. Bir miktar CGI kullanarak Venüs’ü incelemek amaçlı ziyarette bulunan Stephen Hawking bu ziyaretinin en başında Venüs de yer alan basıncı dünyada yer alan basınçtan 90 kat daha fazla olduğunu ve sıcaklığın yaklaşık 480 santigrat derece olduğunu görüyor. Bu yüzden Stephen Hawking sera gazlarının kontrolden çıkması yüzünden bizim gezegenimiz için de benzer sonun bu şekilde olabileceği konusunda endişe taşıyor.

Hawking

Dünya Kısa Bir Süre Sonra Yaşanmaz Bir Yer Haline Gelebilir

Uzunca bir zamandan bu yana gezegenimize çok kötü davrandığımız için kısa bir süre sonra gezegenimizi terk etmek zorunda kalmamak için bilimsel verileri kullanarak bir şeyler yapılması gerektiğini ifade eden Stephen Hawking bilimsel verileri reddederek iklimsel değişiklikleri tanımayan kişilere Venüs’ü ziyaret etmelerini ve masrafları kendisinin karşılayacağını ifade ediyor. Stephen Hawking tarafından Bilimsel verilere dayandırılarak açıklanan ve yapılan uyarılara rağmen bu durumun başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere birçok kişi tarafından hala yeter boyutlarda önem arz etmediği görünüyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu