Güzellik

Yorgun Ciltler İçin Maske Tarifleri

 

Cilt yorgunluğu pek çok kişinin merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Yorgun ciltler için maske tarifleri için ev yapımı maskeler daha fazla ilgi görmektedir. Bu maskeler doğru şekilde hazırlandığında ve uygulandığında istenilen sonuçlar elde edilebilmektedir.

Cildin yorulmasının nedenlerine bakıldığında stresli yaşam tarzı, sigara alkol gibi zararlı alışkanlıklar ve buna benzer faktörler etkili olmaktadır. Bu yorgunluğu gidermek için ise bitkisel maskeler fayda sağlamaktadır.

Yorgun Ciltler İçin Bakım Maskeleri

Yorgun ciltler için bakım maskesi hazırlarken gerekli malzemeler bir tatlı kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı bal, çeyrek limon, bir miktar taze fasulyeye ihtiyaç vardır. Maskeyi hazırlamak için önce taze fasulye haşlanarak çatal ile ezilir. Daha sonra geriye kalan malzemeler de içerisine ilave edilerek iyice karıştırılır. Yorgun olan cilde bu maske sürülerek yaklaşık yarım saat beklenir ve ardından ılık su ile yıkanır. Bu maskeyi haftada bir kez sürmek yorgunluğu gidermek için yeterli olmaktadır.

Yorgun cilt için bakım kürü hazırlamak için ise bir şişe maden suyu, üç yemek kaşığı bebe yağı ve bir tane limon gerekmektedir. Kürü hazırlamak için maden suyu bir kaba koyularak içerisine bir limon sıkılır, ardından bebe yağı ilave edilir. Daha sonra bu karışım bir sprey şişesine koyularak iki günde bir olacak şekilde cilde püskürtülerek sıkılır.

Yorgun Cilt İçin Salatalık Maskesi

Yorgun ciltler için salatalık maskesi en sık bilinen maskeler arasında yer almaktadır. Bu maske için bir tane salatalık ve iki tatlı kaşığı yoğurt gerekmektedir. Hazırlamak için önce salatalık kabukları soyularak rendelenir. Daha sonra içine yoğurt da koyularak haftada bir kez olacak şekilde göz çevresi haricinde yüzün tamamına sürülür.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu