Yaşam

İç Çamaşırı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İç Çamaşırı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Sağlıklı ve güzel iç çamaşırı seçmekte ne kadar bilgi sahibi olduğunuzu iç düşündünüz mü? İç çamaşırı seçimi sağlık açısından oldukça önemlidir. Peki iç çamaşırı alırken nelere dikkat edilmeli? İşte detaylar..

İç Çamaşırı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Sağlıklı ve şık olması açısından doğru iç çamaşırları seçebiliyor musunuz? İşte iç çamaşırı seçiminde size yardımcı olacak çeşitli tavsiyeler ve çok daha fazlası makalenin devamında…

Sizlere Doğru İç Çamaşırı Seçiminde Yardımcı Olacak Altın Kurallar

Yanlış kumaşın mantara sebep olduğunu bilmeyen yok. Eğer iç çamaşırı kumaşlarınızın rahat olduğu gibi sağlıklı olmasını da istiyorsanız o zaman sağlığınıza zarar vermeyecek çeşitten kumaşlar tercih etmenizi öneriyoruz. Bu nedenle tercihinizi ise pamuklu kumaşlardan yana kullanmanız mantıklı olacaktır. Titiz bir tene sahip olan bireyler, özellikle de naylon türü kumaşlardan mutlaka uzak durmalı. Aksi durumda sonucunda alerjik reaksiyonlar baş gösterebilir. Cildin hassas olması durumunda dahi yaz aylarında naylon kumaşın teri emmemesi cildi önce terletir daha sonrasında ise ıslaklığı ile rahatsız eder. Bunun neticesinde ise yaz aylarında daha çok yaşanan mantar enfeksiyonu problemleri ortaya çıkar.

İç Çamaşırı Tercihinde Beden Seçimi

Kumaşın çeşidi kadar aynı şekilde bedeni uygun olması da önemli bir kriterdir. Sadece hoş durduğu için giyilen dar çamaşırlar yalnızca vücudun şeklini bozmakla kalmaz diğer taraftan egzama ve benzeri sağlık problemlerini de neden olur.

Sütyen Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınların, göğüslerinin nasıl görünmesi gerektiğini kendilerinin karar vermeleri çok doğal. Bazı kadınlar memelerinin dik durmasını severken, bazıları ise dikkat çekmesin der ve daha doğal durmasını ister. Küçük göğüsleri olan kadınlar, çift desenli sutyenler ile göğüslerinin aslında daha dik ve daha dolgun durmasını sağlayabilir.

İri Göğüsleri Olan Kadınlar, Sutyen Seçiminde Nasıl Davranmalı?

Bazı kadınlar, taktıkları sutyenin dışına göğüslerinin taşmasının önüne geçemez. İşte böyle bir durumla karşılaşmamak amacıyla toparlayıcı ve göğsü tamamen saran sutyenlerin tercih edilmesi gerekir.

Dikkat! Renkli Çamaşırlar Sağlığa Zararlı Mı?

Özellikle kadınların, kendilerine iç çamaşırı seçerken daha çok göz kamaştırıcı renkleri tercih ettikleri bilinen bir gerçek. Dantellerle süslenmiş mor, kırmızı, pembe ve siyah çamaşırların daha fazla rağbet gördüğü bir gerçek. Tamam da peki renkli çamaşırlar sağlıksız mı? İşte burada dikkat edilmesi gereken husus çamaşır açısından kullanılan boya. Satın alma kararı verilmeden önce kesinlikle çamaşırın boyasının doğal olup olmadığının öğrenilmesi gerekir.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu