Teknoloji

iPhone Hafıza Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

iPhone Hafıza Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır? iPhone kullanıcılarının merak ettiği konulardan birisi olan iphone hafıza temizleme nasıl yapılır? Sorusunu ele alarak iPhone hafıza temizleme yöntemlerini size sunacağız.

iPhone Hafıza Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır? iPhone hafıza temizleme birçok kullanıcının merak ettiği yöntemleri barındırmaktadır. iPhone telefon kullanıcılarının çoğu cihazlarının düşük hafızalı olmasından şikayet etmektedir. Çünkü bu telefonlar hem iyi resim çekebilen hem de oyun oynama aşamasında yüksek hızlar sunan ve bunun yanı sıra oynatma hızı açısından da verimli bir aşamaya sahip olan cihazlardır. Bu nedenle bu tarz cihazlarda mutlaka hafıza temizleme yöntemleri bilinmesi gerekmektedir.

Siz de burada yer alan iPhone hafız temizleme yöntemleri sayesinde iPhone marka telefonlarınızın hafızasını hızlı bir şekilde temizleyebilirsiniz.

iPhone Bellek Şikayetleri

İphone açısından ön bellek dosyalarına sunulan birçok kişi bu durumdan şikayet etmektedir. Fakat burada yer alan bazı uygulamalar sayesinde bellek temizliği de hızlı bir şekilde sağlanmaktadır. iPhone açısından bellek temizleme işleminde farklı yöntemler bulunmaktadır.

Burada yer alan bellek şikayetlerinin de öncesinde var olan telefon hafızasının dolmasının yavaşlatıcı etkisi vardır. Burada yer alan yavaşlama sayesinde özellikle bu durum 16 GB telefon hafızasına sahip kullanıcılar açısından geçerli bir durum olarak bilinmektedir.

Safari Kullananlar İçin Yöntem

İphone hafıza temizleme yapabilmek için tarayıcı açısından Safari kullanımı sunuluyorsa burada yer alan işlemlere bağlı olarak tarayıcı belleğini temizleme işlemi sayesinde hızlı bir şekilde bellek temizliği de yapılabilmektedir.

Daha önce girmiş olduğunuz web sitelerin ön bellekleri daha önce telefona kaydedildiği için burada yer alan yavaşlamadan da kaynaklı olabilmektedir. Eğer bu işlemi bilmiyorsanız burada yapacağınız seçenekler Ayarlar – Safari – tarihçeyi ve web sitesi verilerini sil işlemi sayesinde hızlı bir şekilde verileri silme işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede önbellekte yer alan işlemleri silerek daha hızlı bir kullanım elde edebilir aynı zamanda kendiniz için gerekli alanı da açabilirsiniz.

Batter Doctor Uygulaması ile Veri Silme

Aynı zamanda iPhone telefonlar için Batter Doctor uygulaması ile de veri silme işlemi yapabilmektesiniz. Yani bu uygulama sayesinde hızlı bir şekilde hafıza temizliği yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu