Diyet

Karatay Diyeti Nasıl Yapılır?

Kilo vermek isteyen pek çok kişi Karatay diyeti ile bunu başarılı hale getirir. Karatay diyeti aslında kilo verme noktasında oldukça önemlidir. Çünkü Karatay diyeti diğer klasik diyetlerden ayrılır. Kalori hesabı ya da yiyecek listesi bu diyette yer almaz. Karatay diyeti ile kendi beslenme alışkanlığınızı en uygun hale getirerek; sağlıklı yaşama ulaşmak olanaklıdır. Bunun için de yapmanız gereken en doğal besinlere ulaşmak ve zararlı yiyeceklerden uzak durmaktır. Karatay’ ın sunduğu besleme programı sayesinde kilo vermek son derece kolay bir hale ulaşır.

Karatay Diyeti Menüsünde Neler Var?

Karatay diyeti sağlıklı yaşamı tüm insanlara sunmaya çalışır. Asla aç kalmadan sağlıklı beslenmenin olanaklı olduğunu gösterir. Ancak Karatay diyeti uygulaması sırasında yapılması gereken tek şey aç bir şekilde masaya oturmamaktır. Günde en az üç öğün düzenli beslenme Karatay diyeti menüsü için son derece önemlidir. Ancak hiçbir zaman tam aç bir halde yemek yenmemesi önemli bir ayrıntıdır.

Karatay Diyet Listesi

Karatay diyetinde sabah kahvaltısı son derece önemlidir. Tam anlamı ile sağlam kahvaltı ile güne başlamak gerektiği belirtilir. Bu nedenle de Karatay’ ın olmazsa olmaz besini 2 adet yumurtadır. Karatay her gün iki adet yumurtanın yenilmesini tavsiye eder.

Karatay diyetinde kesinlikle bulunmaması gereken yiyeceklerin başında ekmek gelir. Ekmek insülin direncini ortadan kaldırır. Bu nedenle de ekmek tüketmek kilo verme noktasında kişilerin zorlanmasına neden olur. Karatay diyet listesi içerisinde ekmek bulunmadığı halde lahmacuna yer verilir. Bu sayede de hamur işi sevenlerin zorlanmaması sağlanır. Ayrıca Karatay diyetinin katı olduğu bir başka durum ise akşam sekizden sonra hiçbir şey yememektir. Meyve dâhil akşam saat sekizden sonra tüketilemez.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu