Sağlık

Kızlık Zarı Yırtılması Ve Kızlık Zarı Muayene Teknikleri

Kızlık zarı dokusu her bayanda farklı olmasından dolayı yırtılmanın şiddeti de farklı olmaktadır. Kızlık zarı yırtıldığı zaman şiddetli kanama meydana gelmektedir. Fakat bazı durumlarda ise daha az ağrı ve az bir kanama görülmektedir. Kızlık zarı muayenesi sadece jinekolog tarafından yapılmaktadır. Uzman olamayan normal bir kişi kızlık zarının tamir edildiğini kesinlikle anlamamaktadır. Fakat herhangi bir sağlık sorunu meydana gelmemesi için kızlık zarı tamirinin uzman bir kişi tarafından yapılması gerekmektedir.

Kızlık Zarı Tamiri

Kızlık zarı her bayanda farklı bir dokuya sahip olmasından dolayı ilk ilişkiden sonra yırtılma daha fazla olabilmektedir. Bu gibi durumlarda kızlık zarı tamiri yapılabilmektedir. Fakat kızlık zarı tamiri için uzman bir hekime veya jinekoloğa başvurulması gerekmektedir. İlk ilişkiden sonra kanama normalden daha fazla oluyorsa hastaneye gidilmesi gerekmektedir. kızlık zarı tamiri her birey için uygulanan bir lokal anestezi ile yapılmaktadır. Kızlık zarı tamiri sonrasında belirli bir süre zarfında ilişkiye girilmemesi yaranın tamamen iyileşmesi için odlukça önemlidir. Onarımdan sonra ilişkiye girilmesi tekrar bir yırtılmaya neden olacağından dolayı şiddetli kanamalar da meydana gelmektedir.

Kızlık Zarı Yırtılması Tespiti

Kızlık zarı genellikle ilk ilişkide yırtılmaktadır. Fakat her bayanda dokusu farklı olmasından dolayı kalın olan zarlarda yırtılma meydana gelmeyebilir. Kızlık zarı yırtılmasının tespiti bir jinekolog tarafından da yapılmaktadır. Fakat kızlık zarı tamirini normal bir kişi anlamamaktadır. Şiddetli kasık ağrıları ve kanamalar kızlık zarının yırtılmasına işarettir. Kızlık zarında meydana gelen yırtık her zaman ilişkiye girildiği anlamına gelmez. İnce dokuya sahip olan zarlar ani hareketler, jimnastik ve çeşitli sporlar nedeni ile de yırtılmaktadır. Kızlık zarı muayene teknikleri son zamanlarda daha çok gelişmiş durumdadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu