Güzellik

Küçük Gözleri Büyük Gösterme Yöntemleri

 

Büyük gözler, çekici ve güzel bir görünüm sergilemek isteyen kadınların istediği gözlerdir. Gözlerin şekli ve rengi genetiğe bağlı olduğundan, gözleriniz küçük bir şekle sahip olabilir. Küçük gözlüyseniz birtakım makyaj hileleri ile gözlerinizi büyük göstermeniz mümkündür. Size önereceğimiz büyük gözler için makyaj önerilerini uygulayarak gözlerinizi büyük ve çekici gösterebilirsiniz.

  1. Far Bazını Es Geçmeyin

Far bazı kullanımı farın sabitlenmesini ve gün içerisinde dağılmamasını sağlar. Far bazı kullanarak makyajınızı sabitleyebilirsiniz. Böylece gün içerisinde akmayan makyajınız gözlerinizin büyük görünmesinde size yardımcı olacaktır.

  1. Kaşlarınızın Altını Parlatın

Kaşlarınızın altında kalan bölgeye daha açık renkte bir fark ya da aydınlatıcı uygularsanız gözlerinizin daha geniş görünmesini ve kaşlarınızın daha biçimli bir görünüm elde etmesini sağlarsınız.

  1. Gözaltı Çizgilerinizi Kapatın

Gözaltı çizgileri gözlerinizin olduğundan çok daha küçük görünmesine neden olur. Bunun için gözaltı çizgilerinize uygulayacağınız kapatıcı ile gözlerinizin daha büyük ve hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz.

  1. Kaşlarınızın Biçimli Olmasına Özen Gösterin

Kaşların biçimsiz olması ve seyrek olması, gözlerinizin küçük görünmesine neden olacaktır. Bunun için kaşlarınıza, gözlerinizi büyük gösterecek şekilde biçim verin ve bu biçimi koruyun.

  1. Maskarayı Doğru Bir Şekilde Kullanın

Maskarayı doğru bir şekilde kullanarak kirpiklerinizin gür ve uzun olmasını sağlayabilirsiniz. Gür ve kıvrık kirpiklere sahip olmanız ise gözlerinizin çok daha büyük ve çekici görünmesini sağlayacaktır.

  1. Aşırı Eyeliner Kullanmayın

Eyelinerı aşırı derecede kullandığınızda gözlerinizin küçük görünmesine neden olursunuz. Büyük gözler elde etmek istiyorsanız yarım eyeliner modelinde eyeliner sürmenizi öneririz.

  1. Göz Kalemini Doğru Kullanın

Göz kalemini doğru bir şekilde kullanarak büyük göz makyajı yapabilirsiniz. Bunun için göz kaleminizi göz kapaklarınızın iç kısmına değil, kirpik çizginizin dışına olacak şekilde sürün. Aynı zamanda göz kapaklarınızın iç kısmına süreceğiniz beyaz ya da krem rengi göz kalemi de gözlerinizi büyük gösterecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu