Diyet

NEDEN BOL SU TÜKETMELİYİZ

Bol su içmeliyiz

Artan sıcaklar hepimizin beden dengesini değiştirdi. Bu sıcaklardan etkilenmemek ve vücudumuzun dengesini sağlamak için bol bol su tüketmemiz gerekir. Peki, sadece sıcaklar mıdır su tüketmemizin nedeni? Tabi ki değildir. Şimdi bu maddelere bir göz atalım.

İlk olarak sabah kalkar kalkmaz ağzımızda kötü bir tat hissedebiliriz. Hem bu nedenle hem de daha zinde olabilmek adına bir bardak suya limon sıkıp içebiliriz. Suyun ılık olması daha iyi olur. Bir anda buz gibi suyu midemize göndermek istemeyiz.

İkinci olarak ılık su içmek detoks etkisi ile bedenimizi arındırmaya yardımcı olur. Diyet yaparken su en büyük yardımcılarımızdandır. Ilık bir bardak suyun karın bölgesinde de faydalı olduğu bilinmektedir. Spazmları engelleyici özelliği de vardır.

Bir diğer önemli özelliği ise hastalıkları üzerimizden atmakta yardımcı olur. Boğaz ağrılarının giderilmesinde ya da balgam söktürücü olarak da yararlanılabilir. Mikropların vücuttan atılmasını sağlar. Bağırsakların daha düzenli olmasını sağlar. Toksinlerin atılması da yine suyla sağlanır. Terlemeye başlamak aslında kötü bir şey değildir. Vücuttan atılan toksinler ile daha sağlıklı bir yaşama adım atmış olursunuz.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Su içerken birkaç ufak noktaya dikkat ederseniz işiniz daha da kolaylaşır. Bunlardan İlki oturarak su içmek; uzmanlar ayakta su içmenin iç organlara zarar vereceği görüşündedir. İkincisi içerisine biraz limon sıkmak, üçüncüsü ise suyun alkali değerini alması için PH değerinin yedi ve üzerinde olmasına dikkat etmek.

Tüm bunların dışında bol su içmek daha sağlıklı bir cilt daha sağlıklı bir saç ve daha sağlıklı bir beden için gereklidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu