Güzellik

KAHVE MASKESİ

KAHVE MASKESİ

Cilt bakımının yazı kışı olmaz diyorum ve her daim bakımlı görünmek gerekir diye eklemek istiyorum. Özellikle bazı maskeler vardır ki her daim düzenli aralıklarla cildimize uygulanmalıdır. Bu aralar sizlere ileteceğim maske tariflerini genellikle yüzümüzde uygulayabiliriz. Dileyen sorunlu diğer bölgelere de uygulayabilir. Çok problemli ciltler de mutlaka doktora danışmalısınız. Açık yaralarda da uygulamayınız. Bu uyarılara da dikkat etmenizde yarar var ve bugüne özel kahve maskesi tarifine bir göz atalım birlikte.

MALZEMELER

Türk kahvesi ana malzeme ve 1 tatlı kaşığı yeterli

Limon suyu (kullanmadan önce limonu sıkın) 1,5 tatlı kaşığı

Bu iki karışımı iyice birbirine yedirin ve yüzünüze parmaklarınız ya da fırça yardımı ile sürün. Azıcık ovalayabilirsiniz fakat cildinize zarar vermeyin. Yuvarlak hareketler ile cildinizi ovaladıktan sonra yaklaşık beş dakika kadar bekleyin. Maskeyi göz çevresine uygulamayın. Beş dakika bekleyen maskenizi nazikçe ılık su yardımı ile cildinizden çıkarın. Çıkarırken yuvarlak hareketlerle çıkarabilirsiniz. Sünger yardımı ile maskeyi cildinizden çıkarabilirsiniz.

Teninizin yumuşacık olduğunu hemen fark edeceksiniz. Bununla kalmayın ve teninize tonik ve krem de sürün. Düzenli uygulamalarınız sonucunda harika bir cilt sizin olacaktır. Önemli olan bu işlemleri düzenli bir şekilde uygulayarak teninizin yumuşaklığını korumanızdır. Bakımlı olmak çok zor değildir. Ufak zamanlar ayırarak bakımlı görünebilirsiniz. Şimdi bu maskeyi uygulamanın tam zamanı. Ufak bir de not diyelim sizlere; bu maskeyi gece uygulayın gündüz ise mutlaka güneş kremi kullanın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu