Diyet

Rezene Çayı Kilo Aldırır Mı?

İnce bir bedene sahip olmak isteyenler Rezene çayı zayıflama konusunda pek çok araştırma yapmaktadır. Rezene çayı kullanımı sırasında size kilo aldırmamakta ve zayıflamanıza yardımcı olmaktadır. Rezene çayı son derece şifalı bir çay olarak bilinmektedir. Bununla beraber rezene çayı genel olarak sindirimi rahatlatıcı ve zayıflama amaçlı kullanılmaktadır. Uzmanlara göre rezene çayı sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olmaktadır. Bununla beraber rezene çayı basen bölgelerindeki yağı eritmede ve metabolizmayı hızlandırma konusunda yardımı bulunmaktadır. Pek çok insan rezene çayı ile zayıflayan var mı? sorusunu merak etmektedir.

Çay Nasıl Yapılır?

  • 1 bardak su
  • 1 tatlı kaşığı rezene

1 bardak su içerisinde cezve içerisinde kaynatmanız gerekir. Kaynatmış olduğunuz rezeneyi ocaktan alarak içerisine yaklaşık olarak 1 tatlı kaşığı rezene koyarak 5 dk demleyip süzdükten sonra içebilirsiniz. Dilerseniz rezene tohumlarını bir bardak su içerisinde büyük dozlarda tüketmeniz toksik etkiye neden olabilmektedir. Gün içerisinde 3 bardak kadar içilmesi zararsızdır. Emziren anneler konusunda, rezene çayı sütün miktarını arttırmaktadır. Rezene çayını zayıflama amaçlı kullanmadan önce doktorunuzdan tavsiye almanız önemlidir.

Rezene Akdeniz olmak üzere dünya üzerinde sıcak yerlerde yetişmektedir. Rezene çayı sindirimi rahat hale getirmek ve kilo konusunda geleneksel tıpta kullanılan bir tedavi uygulamasıdır. Rezene sindirimin iyileştirilmesini sağlayarak ihtiyacınız olan gıdaları almanıza yardımcı olmaktadır. Bu sayede kendinizi daha tok hissedebilirsiniz. Rezenenin zayıflamaya faydaları ve sindirim üstünde olumlu etkileri iddialarını en iyi şekilde destekleyen kanıtlar yer almaktadır.

Rezene tohumlarından veya hazır poşet rezenelerden sizde tüketebilirsiniz. Sallama çaylar daha uygun olabilmektedir. Bunun nedeni tohumdan elde edilen çaylar içerisinde uçucu yağ içerdiğinden sert bir içimi bulunmaktadır. Yemekten sonra veya sindirim rahatsızlığı duyduğunuz zaman sizde rezene çayı içebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu