Dekorasyon

Salonları Büyük Gösterecek Dekorasyon Önerileri

Salonları büyük göstermek için birçok detaya bakılabilir ve ferah bir ortam sağlanabilir.  Özellikle küçük alanlarda  bu öneriler daha da önem kazanır.

Orta Sehpayı Zigona Çevirin

Eğer salonunuzda orta sehpa varsa  salonları büyük gösterecek dekorasyon önerileri  olarak zigona çevirmeniz işe yarayacaktır. Çünkü büyük ve hareket etmeyen orta sehpa konforlu olsa da alan kısıtlaması yapar. Bu nedenle zigon, iç içe geçen sehpa türlerinden yararlanabilirsiniz.  Koltuklarınızın renk ve modeline göre tasarım seçerek ortaya güzel görüntü çıkarabilirsiniz. Böylece her zaman yer kaplamaz, ihtiyaç olduğunda çıkarılır ve kullanılır. Genel görüntü de ferah olur.

Açık Renk Duvar Boyaları

Koyu tonlardaki duvar boyaları,  salonları daha dar ve karışık gösterebilir. Diğer yandan açık renkler daha ferah ve geniş göstermeye meyillidir. Salonu geniş göstermek için bu nedenle krem renkleri, açık pastel tonlar  kullanılabilir. Ortamı renklendirmek için koltuklarda tonlar değerlendirilebilir.

Fazlalıkları Dolaplara Kaldırın

Dar bir salonda en gereksiz malzemeleri ortadan kaldırdığınızda alan genişleyecektir. Bu nedenle dolapları istif alanları gibi kullanarak fazla ürünleri  buraya koyabilirsiniz.  Dolaplar kullanılmayan ve yer kaplayan malzemeler için ideal alanlardır.  Yani olabildiğince az malzeme kullanmak geniş alan sağlar. Aksi halde zaten dar olan bir alanı daha da küçültmüş olursunuz.

 Alçıpan Yaptırmayın

Alçıpan tavan yüksekliğini basıklaştırır ve alanı daraltır. Aydınlatması iyi olsa da dar yerde bu kadar çok ışık zaten gerekmeyecektir. Tavana yapışık florasanlar, dekoratif lamba tasarımları değerlendirilebilir. Geniş alanlarda da her yeri eşitlemek için buna başvurulabilir.

Perdelerinizi Uzun Seçin

Bir alanı salonu daha büyük göstermek için perdeler önemli bir yer tutar. Kısa  perdeler daha dar bir alan izlenimi verirken boydan perdeler de  daha büyük bir alan izlenimi verebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu