Yaşam

Temizlikte Yardımınıza Koşacak 7 Hile

Banyoda Kirli Alanlar Nasıl Temizlenir

Daha hijyenik alanlar sağlamak için temizlikte yardımınıza koşacak 7 hileden yararlanarak sizde yaşam alanlarınızın standartını yükseltebilirsiniz. Eşit miktarlarda hidrojen peroksit ve su çözeltisi karıştırılır. Ardından tüm sararmış kirli alanlar ovularak banyo ve tuvaletlerin daha hijyenik olması sağlanır.

Klozet Kireci Nasıl Giderilir

Klozet kenarlarında bulunan kirecin giderilmesi için eşit miktarlarda sitrik asit, mısır nişastası ve hardal tozu karıştırılarak klozet kireçlerinin ovulması sağlanır. Böylece daha temiz ve daha beyaz klozet temizliği yapılır.

Fayans Araları Nasıl Temizlenir

Fayans aralarında oluşan kirler sararma yaparak zeminin daha kirli görünmesine neden oluyor. Bir mum yardımı ile fayans araları temizlenerek daha beyaz zeminler elde ediliyor.

Çamaşır Makinesi Nasıl Temizlenir

Hemen hemen her gün çalıştırılan çamaşır makinelerinin temizliği için yine etkili temizlik fikirlerinden  yararlanılıyor. Beyaz sirke genellikle çamaşır ve bulaşık makin elerinin temizlenmesinde etkili oluyor. Deterjan gözüne koyulan sirke makinelerin daha beyaz kalmasını sağlıyor.

Fırın Temizliği

Yağ partiküllerine maruz kalmış fırınların temizliğinde yine sirke kullanımı oldukça köklü bir çözüm sunuyor. Bir süngere bir miktar sirke dökülür ve ardından fırının silinmesi sağlanır ve silinen fırının kapağı kapılarak daha hijyenik olmasına olanak sunulur.

Yatakların Temizlenmesi

Yatakların toza maruz kalması solunum yollarında rahatsızlıklara neden olabiliyor. Her mevsim geçişinde yatakların tazelenmesi önem taşıyor. Yapılması gereken ise toz sodanın yataklara serpilerek yarım saat bekletilmesinin ardından süpürülmesidir.

Kumaş Lekelerinden Kurtulmak İçin

Süt, kahve, mürekkep gibi inatçı lekelerden kurtulmak için kaliteli bir çözüm olarak 1 su bardağı su içerisine 1 çay kaşığı tuz karıştırılır ve kumaş lekelerinden kurtuluruz. Yanı sıra sıvı bulaşık deterjanı ile de kanepe kumaşlarının silinmesi sağlanarak lekelere çözüm bulunur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu