Teknoloji

Yenilenen Microsoft Store Windows 10’a Geliyor!

Yenilenen Microsoft Store Windows 10’a Geliyor! Microsoft firmasının son zamanlarda sunduğu yeni işletim sistemi Windows 10 birden fazla özelliği ile gelmekte bunlar arasında ise yenilen Microsoft Store dikkat çekmektedir.

Yenilenen Microsoft Store Windows 10’a Geliyor! Microsoft Store dikkat çeken bir uygulama olarak dikkat çekmektedir. Özellikle yeni çıkacak işletim sisteminde dikkat çeken Windows 10 işletim sistemi ile dikkat çeken bu yeni özellikli uygulamada neler olacağı ve nasıl bir ara yüz ile karşılaşacağımız ise merak konusudur.

Windows 10 yakın zamanda beklenen bir işletim sistemidir. Bu işletim sistemi aynı zamanda özellikleri bakımından da önemli özellikler sunuyor. Bunlar arasında en çok dikkat çeken ise Microsoft Store nasıl olacağıdır. İşte karşınızda Windows 10 Microsoft Store hakkında ki detaylar.

Microsoft Store Özellikleri

Microsoft firması tarafından Windows 10 işletim sistemi açısından kullanıcılarına yeni Windows 11 işletim sistemi sunmaktadır. Burada özellikle yeni Microsoft Store uygulaması da son zamanlarda merak konusu olmaya devam ediyor. Microsoft yenilenen uygulama mağazası açısından aynı zamanda yakında çıkacak olan Windows’un 10 Kasım 2021 tarihli güncellemesi açısından da son sürümünü yakın zamanda ortaya çıkaracaktır. Ayrıca yeni çıkacak Microsoft Store mağazası şimdiden test kullanılmaktadır.

Microsoft firması tarafından yeni bir güncelleme ile dikkat çekecek olan mağaza Windows 11 de sunulacak özellikleri bulunmaktadır. Burada aynı zamanda modern bir tasarım bulunmaktadır. Burada özellikle win32 uygulaması da bulunmaktadır. Aynı zamanda dikkat çekici bir özellik ise fazladan erişim imkanı sunmaktadır. Birçok açıdan dikkat çeken Microsoft Store bünyesinde aynı zamanda piyasanın en önemli oyun satışı yapılan mağazalarından birisi olan Epic Store benzeyen bir ara yüze sahip olmaktadır.

Microsoft Store Üçüncü Taraf Uygulamalarını da Desteklemektedir

Windows 10 ile yenilenecek mağazası sayesinde dikkat çeken Microsoft burada özellikle uygulamalara yaklaşımını da değiştirmeye devam etmektedir. Bu açıdan bakacak olursak aynı zamanda önemli uygulamalar Discord, Zoom, VLC, TeamViewer ve Visual Studio Code gibi birçok uygulamayı da desteklemektedir. Aynı zamanda Yandex ve Opera gibi tarayıcı sistemlerini de tercih etmektedir. Bu açıdan Microsoft Store test sürümüne bakarak yeni işletim sistemi hakkında haberdar olabilirsiniz.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu