Moda

2015 BOHEM MODASI

2015 BOHEM MODASI

2015 yaz modasında ise öne çıkan bir tarz bohem tarzı. Bohem tarzı hem taşıması zor, hem yaratması zor olan bir tarz. Bol pantolonlar, püsküller, ispanyol paçalar, etnik desenler, bandanalar, zincir zincir kolyeler her biri bohem tarzının parçalarından. Ancak herkes bir bohem olamaz ama bir bohem kadını müthiş geçişler yapar. Bir araya gelmesi imkansız olan parçaları bir araya getirmeyi başarır. Ve bohem tarında olan kadınlar isteseler dahi rüküş olamazlar. Çünkü onlar rüküş parçalar zaten kullanırlar. Ama rüküş parçalar bohem kadınlarının üzerinde, farklı bir kimliğe bürünerek harikulade güzellik yaratabilirler. Bohem kadınları kıyafeti nasıl taşıyacağını, nasıl meç edeceğini çok iyi bilir. Verebileceğimiz en iyi örnek Nebahat Çehre’dir. Kimsenin giymeye cesaret edemeyeceği kıyafetleri giyen Çehre; o kıyafetleri çok güzel kombinler. Herkes hayran olur ama kimse bir benzerini yapamaz.

Bir bohem kadını püskülü, tahta takılarını, bandanasını bir arada kullanabilir. Moda makaleleri yazarken uyardığım daima bunu yapmayın rüküş olabilirsiniz dediklerimi bohem kadınlarının hepsi yapar. Ama rüküş olmazlar. Çünkü bazı parçaları bir araya getirmek üstatlık ister, ustalık ister. Üstadlık istediğini de hep belirttim zaten. İşte o üstadlar bohem kadınlarıdır. 2015’in en trend ürünlerinin bohem olduğu şüphesizdir. Parçaları sık sık kullanılmakta, farklı tarzlarla meç edilmektedir. Ama birden baştan aşağı bohem diye bir olay vardır.

Misal bir bohem kadını bol pantolon giyer altına da dolgu topuklarını geçirir. Ancak bohem kadını o bol pantolonun üzerine, yine bol bir bluz geçirir. Belki, oyalı olabilir. Kafasındaki bandanayı ise eksik etmez. Bandana var diye küpe takmaktan da geri durmaz. Hele bileklikleri olmazsa olur mu? Ondan da geri durmaz. Hepsini takar, olmaz dersiniz ama üzerinde hepsi bir ahenk oluşturmuştur. Bohem tarzında giyinmek zordur. Çünkü, bohem kadınları hiçbir zaman sade olamamışlardır.

Şık olmak zordur ama şıklığınızın daim olmasını dilerim. Esen kalın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu