Güzellik

Cilt tiplerine Uygun Pürüzsüz Görünüm Kazandıran Maske Tarifleri

Pürüzsüz  bir cilt, güzelliğin ölçütleri arasında yer almaya devam ediyor. Cildin pürüzsüz görünümü, kadına sağlık, çekicilik ve hoşluk katıyor.
Çoğu zaman cildin nem dengesine, kişinin beslenme düzenine, dış ortama, stres etkenine ve daha birçok faktörlere bağlı olarak cilt, pürüzsüz dokusunu kaybediyor. Bu zamanlarda 15 günlük maske kürü ile cildinizin yenilenmesine yardımcı olabilirsiniz.
Cildin pürüzsüz görünmesi için maske nasıl yapılır?
Öncelikle doğal maskeler de cilt tiplerine uygun hazırlanmalıdır.
Yağlı ve karma ciltler için pürüzsüz görünüm veren maske tarifi
Cildinizin ışıl ışıl, pürüzsüz görünmesini istiyorsanız bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile bir çay kaşığı portakal yağını, bir yemek kaşığı soda ile bir tatlı kaşığı gül suyunu karıştırın. Bu karışıma birkaç damla limon damlatın ve bir fincan kahve telvesini de karışıma alarak maskenizi cildinize uygulayın. Cilde pürüzsüz görünüm veren maskeyi hergün akşam yatarken hazırlayarak, cildinizde 15 dakika bekletip yıkayın ve ardından tonik uygulayın.
Kuru ciltler için pürüzsüz görünüm veren maske tarifi
Kuru ciltler için hem nemlendiren hem besleyen hem de cildi pürüzsüz görünüme kazandıran bir maske hazırlamak için bir tatlı kaşığı badem yağına bir tatlı kaşığı domates suyu, bir tatlı kaşığı zeytinyağı, bir yemek kaşığı gülsuyu ve iki çay kaşığı bak eklenir. Bu karışım bir adet yumurtanın sarısı ile iyice özdeşleştirilerek hazırlanan maske 15 günlük kür olarak, her akşam 20 dakika ciltte bekletilerek cilt temizlenir.
Normal cit tipi için pürüzsüz görünüm veren maske tarifi
Normal ciltler, pürüzsüz bir cilde sahip olmak için küçük boy yarım elmanın suyunu çıkartarak elma suyu ile bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve  bir tatlı kaşığı gülsuyunu karıştırıp; bu karışıma bir fincan kahve telvesi da ekleyerek maskeyi akşamları 20 dakika ciltte bekleterek, cildi temizlemelidirler. Normal ciltler de pürüzsüz görünüm için maskeyi 15 günlük kür şeklinde uygulamalıdırlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu