Moda

Doğru Kıyafetlere Doğru Aksesuarlar

Kıyafet ve aksesuar kullanımı birçok kişinin önem vermediği ama kombin açsından kritik olan bir konudur. İyi kullanılmayan aksesuar güzel bir kıyafeti kötü gösterebilir.

Aksesuar Kapsamında Neler Var

Kıyafetlerde kullanılan aksesuar çeşitleri epey fazladır. Takılar başta olmak üzere şal, kemer gibi tamamlayıcı ürünleri de bu kategoriye sokabiliriz. Yani ana giyilenlere ek olarak kıyafeti daha iyi göstermek ve stil sahiib olmak için, kendi beğenilerinizi yansıtan kıyafetlerden yararlanabilirsiniz. Kolyeler, küpeler, bileklik, yüzük, halhal gibi çeşitler doğru kullanılırsa alınan sonuçlar da iyi olacaktır.

Kolye ve Kıyafet Uyumu

En sık kullanılan aksesuarlardan biri olan kolyelerin kıyafetle uyumlu olması için öncelikle kıyafetin desen ve tasarım özelliklerine bakılmalıdır. Eğer bluz, elbise ya da abiye kıyafet eğer çok gösterişliyse bu durumda  kolye kullanmamanız ya da kullanılacaksa da çok belirsiz ve sade bir tasarım kullanmanız önerilir. Tersine kıyafet sadeyse bu durumda gösterişli olması için, daha baskın bir görüntü almak çin kolyenizin gösterişli olması gerekir.  Eğer omuzları açık bir kıyafet varsa bu durumda boyun bölgesi oval ve kısa tasma şeklindeki kolyelere başvurulabilir.  V yaka bluzlarda uzun kolyeler iyi görünebilir.

Yüzük ve Halhal Benzeri Aksesuarlar

Kullanılan aksesuarlar yüzükse, nerede ve ne amaçla kıyafet kullanılacağına göre durum değişebilir.  Büyük ve çok gösterişli renkli yüzükleri daha çok günlük kıyafetlere ek kullanabilirsiniz. Akşam özel davetlerde daha sade ve değerli yüzükleri kullanabilirsiniz. Hal hal gibi  takılarda da kış ayları soğuk havalar yerine yaz dönemlerinde açık ayakkabılarla ve bileği gösteren etek tarzı kıyafetlerle bbunu değerlendirebilirsiniz. Yani soğuk havada görünmeyen yerlerde hal hal takmak çok mantıklı olmayacaktır. Bunun dışında doğru aksesuar kullanımı konusunda kemer-şal  kullanımı da kıyafet gösterişine göre ayarlanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu