Hamilelik

Doğum Sonrası Kısa Sürede Forma Girmenin Yolları

 

Doğum sonrası kilolardan kurtulun. Doğum sonrası kısa sürede forma girmenin yolları aşağıda verilmiştir. Bilgi alarak uygulayabilirsiniz.

Doğum Sonrası Forma Girin

Pek çok gebenin doğum sonrasında sorduğu sorular arasında doğum sonrası kısa sürede forma girmenin yolları nedir sorusu var. Kısa süre içinde eski vücut görünümüne kavuşmak isteyen kadınlar, verilen tüyolar üzerinden hareket edebilir.

Düzenli Beslenme

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için doğum sonrasında düzenli beslenmeye kısa sürede ayak uydurmalısınız. Mümkün olduğunca doktor kontrolünde olması gereken beslenme düzeni, sizin en iyi şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır.

Beslenme düzeniniz;

  • Kilo verebileceğiniz şekilde
  • Enerjinizin tam olacağı
  • Bebeğinizi besleme konusunda sorun yaşamayacağınız gibi hazırlanmalıdır.

Akabinde ise doktorunuzun önerileri ile kısa sürede beslenme ile kontrollü şekilde kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Düzenli Spor

Kilo vermeniz doğum sonrası forma girmeniz için yeterli olmaz. Doğum sonrası nasıl spor yapılır sorusu da sıkça sorulan sorular arasındadır. Direkt olarak fazla kiloların verilmesi ile vücudun sık bir hal alması mümkün olmayacak. Bunun için mutlaka spor yapılması gerekiyor.

Yürüyüş;

Kilo vermenize destek olması için gün içinde mutlaka belli bir miktarda yürüyüş yapmalısınız. Sizin için uygun olan saat ve sürede yürüyüşünüzü düzenli şeklide yapmalısınız. Gün içinde mutlaka yürüyüş yapılıyor olması vücudunuzun buna alışarak kısa süre içinde olumlu yanıt vermesini sağlayacaktır.

Plates;

Vücudun sıklaşması için en önemli sporlar arasında plates yer alıyor. Baktığınızda plates yaparak vücudunuzun sıklaştığını göreceksiniz. Kısa süre içinde vücudunuzun toparlanmasını ve forma girmesini istiyorsanız, direkt olarak plates yapabilirsiniz. Bu sayede büyük ölçüde vücudunuzun rahatlaması söz konusu olacaktır.

Doğum sonrası forma girme için verilen öneriler üzerinden hareket edebilirsiniz. Düzenli uygulayabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu