Güzellik

Yazdan Çıkan Yorgun Cilde Sonbahar Bakımı

Uzman dermatologlar mevsim geçişlerinde cildin yeni hava şartlarına ayak uydurması için bazı önlemler alınması gerektiğine dikkat çekiyor. Özellikle yaz aylarında sıcak hava nem ve güneş nedeniyle cilt yıpranıp hasar verebiliyor. Sonbahar gelip çattığında aniden bastıran rüzgar ve ısı değişiklikleri de cildi olumsuz etkiliyor.

Sonbaharda cilt bakımı yapmak normal dönemlere göre daha bir önemli hale gelebiliyor. Çünkü yaz aylarında Güneş nedeniyle ciltte lekelenmeler oluşabiliyor ve bu daha kış aylarında daha belirgin hale geliyor. Özellikle yaz aylarında Güneş ışıklarından etkilenen ciltte kalınlaşma olabiliyor. Uzmanlar uzun süre güneşte kalan kişilerin cildinde elastikiyet bozulması incelme lekeler kuruluk kılcal damarlarda belirginleşme fotoyaşlanma ve en önemlisi de deri kanseri riskinin arttığını söylüyor. Güneş nedeniyle kuruyan ciltler de nemlendirme büyük önem taşıyor. Tabii ki Cildi nemlendirirken yalan mamasını da dikkat etmek gerekiyor. Bunun en doğru ve en uygun yolu ise cilt tipine uygun temizleyiciler ve nemlendiriciler kullanmak.

Cildiniz Kalınlaştıysa Peeling Yapın

Uzmanlar yaz aylarından sonra Güneşin ve nemin etkisiyle kalınlaşan karışan ve lekelenen cildi sadece sonbahar ve kış aylarında uygulanan kimyasal peeling ile tedavi etmenin mümkün olduğunu belirtiyor. Kimyasal peeling Diğer adıyla deri soyma işlemi deri yaşlanmasının önlenmesi Tedavisi amacıyla uygulanıyor. Deri tipine göre doğal meyve asitlerinden üretilen çeşitli ajanlar, Ciltteki kırışıklık leke akne durumuna göre uygulanıyor.

Mezolifting ve PRP ile Daha Genç Bir Cilt

Cildinizdeki sorunlar derinin daha alt tabakalarında ise mezolifting yöntemi kullanabilirsiniz. Mezarlık tedavi yöntemi hava kirliliği stres güneş ışınları ve geçen yılların ciltteki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmayı hedefleyen bir tedavi yöntemidir. Özellikle sonbahar aylarında uygulanması yaz boyunca güneş sıcak ve nem nedeniyle cildinizde oluşan olumsuz etkilerin silinmesine yardımcı olur. Cildin kaybettiği ne amino asit vitamin ve mineral desteği mezolifting yönteminde deri altına İğnelerle enjekte edilir ve kırışıklıklarla yaşlanma etkileri giderilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu