Güzellik

Dudak Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

Dudak Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler! Bir estetik yöntem olan dudak dolgusu nedir, dudak dolgusu hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir, gibi soruların cevapları estetiğe meraklı olanların ilgi alanları arasında.

Dudak dolgusu hakkında bilinmesi gerekenler, dolgunun gerçekçi olması ve güzel görünmesi açısından önemlidir. Yüz güzelliğine meraklı olan kadınlar, ince dudaklara sahip olmaktan memnun olmayabiliyor. Bu nedenle dudaklarına dolgu yaptırmak isteyen birçok kadın var. Öncelikle iyi bir estetik uzmanı bulmak çok önemli. Çünkü dudak dolgusu birçok risk barındırıyor. Yanlış yapılan bir dudak dolgusu, dudaklarda aşırı şişme ve hassasiyete neden olabiliyor.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılmalıdır?

Dudak dolgusu, ameliyatsız yapılan bir estetik işlemdir. 5-10 dakikalık bir enjeksiyon işlemi olan dudak dolgusu yapılmadan önce, dudakların belli noktaları uyuşturulur. Dudağın etrafı anatomik yapısı vurgulanacak şekilde işaretlenir. Sonrasında enjeksiyon işlemine başlanır. Dudak dolgusu uygulaması, en fazla 20 dakika sürer. Daha fazla süren dolgu işlemlerinde bir aksilik olduğunu düşünmek normaldir. Dudak dolgusu yapmak, anlatıldığı kadar basit değildir, uzmanlık ve dikkat gerektiren önemli bir estetik işlemdir. Dudak dolgusu yapıldıktan sonra, dudaklarda bir ya da iki günlük bir şişlik olabilir. Sonrasında bu şişliğin inmesi beklenir. Şişliğin çok fazla olması, dudaklarda morarma ve aşırı hassasiyet, acı ve ödem gibi durumların belirmesi dudak dolgusunun yan etki yaptığını gösterir, hemen bir uzmana görünmekte fayda vardır.

Dudak Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Başarılı uygulanmış olan dudak dolgularının hiçbiri kalıcı değildir. Ayrıca kalıcı dudak dolgusu çok fazla tercih edilmemekte. Çünkü; kalıcı dolguların dudaklarda ciddi reaksiyonlara yol açtığı görülmüştür. Çoğunlukla, tüm dünyada tercih edilen, standart Hyalüronik asit (HA) dolgular kullanılır. Bu dolguları cilt zamanla emer. Dudak dolgusunun ortalama 5 ay kalıcılığı vardır. Bazı kişilerde bu kalıcılık daha az süre olabilir. Bu nedenle dudak dolgusu işlemi 5 -7 ayda bir tekrarlama gerektirir. Dudak dolgusu, dudak silikonu ile karıştırılmamalıdır. Dudak dolgusu, dudak silikonunun yanında daha hafif bir işlemdir.

Dudak dolgusu mutlaka estetik alanında uzmanlaşmış doktorlar tarafından yapılmalıdır. Hatalı dudak dolguları enfeksiyona neden olabiliyor. Bu konudan mağdur olan kişi sayısı oldukça fazladır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu