Teknoloji

Elon Musk Gizemli Girişimcinin Serveti ve Aldığı Jet

Elon Musk Gizemli Girişimcinin Serveti ve Aldığı Jet! Kasım 2022 yılında resmi olarak açıklanan serveti 300 milyar dolara yaklaşan Elon Musk şu anda Tesla Space X Neuralink ve The Boring şirketlerinin sahibi olarak servetini katlamaya devam ediyor.

Elon Musk Gizemli Girişimcinin Serveti ve Aldığı Jet! Cesur girişimcinin şu anda 320 milyon aktif kullanıcı olan Twitter platformunu 44 milyar dolara satın aldığını da belirtelim. Elon Musk geçtiğimiz gün de 80 milyon dolara özel bir JET aldı. Elon Musk sürekli seyahat eden biri olan 2018 yılında 300 bin km uçtu. Kripto para piyasalarını istediği gibi yönlendiren girişimci servetine servet katmaya devam ediyor.

Elon Musk GulfStream G700 Jetini Satın Aldı

Dünyada sadece 12 tane GulfStream G700 Jeti var ve bunlardan birini de geçtiğimiz günlerde Elon Musk satın aldı. 19 kişilik jette tuvalet mutfak banyo ve dans için özel bir alan bulunuyor. İç mekan doğal ışıkla çok iyi bir şekilde aydınlatılıyor. Uzunluğu 16 metre olan özel jet havada saatte 920 km hız yapabiliyor. Ses hızının saatte 1235 km olduğunu hatırlarsak bu jet nerede ise ses hızına yaklaşıyor. Jetin imalatında kullanılan motorlar Rolls Royce Pearl 700 modeldir.

Jet yakıt almadan havada 14 bin km gidebiliyor. Yeryüzünde evi bulunmayan Elon Musk medyada mütevazi bir yaşam sürmesi ile tanınıyordu. Bir konteynerde yaşamını idame eden Musk bu konteyneri 50 bin dolara mal etmişti. Yıldızı paypal ile parlayan Elon Musk bu platformu sattıktan sonra çılgın projelere imza atmış ve milyarlarca dolar kredi çekerek, dünyadaki tüm ilklere imza atmayı başarmıştı.

Elon Musk Mars gezegeninde insan kolonileri oluşturma fikrini ortaya atarak uzayda kargo işlerini üstlenmek için kolları sıvamış ve Mars gezegenine milyon dolarlık iş adamlarını götürüp getirme projesini geliştirmeye çalışmıştı. Ancak mars gezegenine seyahat o kadar kolay değil ve uzaydaki gezegenlerden değerli madenleri kargo ile yeryüzüne indirme projesi çok çılgın bir proje olmasına rağmen hala bu girişimci, mali destek bulabiliyor.

Tesla elektrikli araba projeleri ile fosil yakıt bağımlılığını kökünden kaldırmayı amaçlayan Elon Musk bu projede de çok başarı oldu ve elektrikli arabaların üretimini tüm dünyada hızlandırdı.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu