Moda

ESKİ GÖMLEKTEN ÇOCUK ELBİSESİ YAPMAK

ESKİ GÖMLEKTEN ÇOCUK ELBİSESİ YAPMAK

 

 

Gömleğiniz eskidi ve bu eski gömleği bir şeyler yaparak değerlendirmek istiyorsunuz. Bunun için en iyi fikir eski gömleği çocuğunuza elbise yapmaktır. Eski gömlekten çocuğa elbise mi olur demeyin. Olur. Nasıl mı olacak?

 

 

 

 

 

 

ESKİ GÖMLEKTEN ÇOCUK ELBİSESİ YAPMAK

Öncelikle eski gömleği yıkayıp, kuruttuktan sonra kırışıklıklarını gidermek için ütülüyorsunuz. Bu işlemden sonra yapmayı düşündüğünüz elbise modelini kafanızda tasarlıyorsunuz. Bu konuda internetten veya çevrenizde bu işlerle uğraşan birileri varsa onlardan fikir alabilirsiniz. Elbise modeli belirleme konusunda en iyi yöntem ise hayal gücünüzün zenginliğidir. Bu zenginliği kullanarak değişik elbise modelleri ortaya çıkartabilirsiniz. Elbise modeli belirledikten sonra eski gömleği belirlediğiniz modele uygun bir şekilde dikkatlice kesiyorsunuz. Eski gömleği kesme işleminde çok dikkatli olmalısınız.

 

 

Çünkü yapacağınız en ufak bir hata tüm gömleğin ziyan olmasına neden olabilir. Eski gömleği belirlediğiniz modele göre kesme işlemini bitirdikten sonra sıra gömlekten kestiğiniz parçayı tasarladığınız modele göre uyarlamaya geliyor. Bu uyarlama işleminde de tasarladığınız model ile ilgili gerekli işlemleri yapıyorsunuz ve çocuğunuzun elbisesi hazır oluyor. Bu hem sizin hem de çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir. Eski gömleği dekore ederek çocuğunuza yaptığınız bu elbise çocuğunuz için arkadaşları arasında övünç kaynağı olur.

 

Eski gömlekten çocuk elbisesi yapmak

 

 

Ayrıca eski gömleğin üzerinde çay, kahve gibi derine işlemiş ve çıkmayan lekeler kestiğiniz parçaya denk geliyorsa moralinizi bozmanıza gerek yoktur. Çünkü bu lekeleri elbise modeli ve eski gömleğin rengine uygun kuş, çiçek v.b. armalar kullanarak kapatabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu