Diyet

Göbek Eriten 5 İçecek

 

Kış aylarında kalın ve yünlü kazaklarla saklanıla bilen göbek bahara merhaba dediğimiz şu günlerde vücudumuzda kendini belli etmeye de başlamaktadır. Yaza hazırlık olarak değerlendirilebilecek bahar havasında uygulanacak diyet ve egzersiz programlarına destekleyici olarak göbek eriten içecekleri de sağlıklı beslenme listenize eklediğinizde çok daha kolay kilo vererek göbek yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olabilirsiniz. İşte göbek yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı göbek eriten 5 doğal içecek;

Aromalı su

Vücudun ihtiyaç duyduğu su tüketimi önemli ölçüde zayıflamaya destek vermektedir. Sağlı ve kilo verme açısından önemli olan su tüketimini gün içerisinde yeterince karşılayamıyor iseniz aromalı su tüketimine geçerek kendinizi su içmeye alıştırabilirsiniz. Bunun için başta taze nane, ince bir limon dilimi veya greyfurt ve portakal dilimlerinden herhangi biriyle içeceğiniz suda karşım elde etmeniz daha çok yarar sağlayacaktır. İçtiğiniz suya doğal yollarla aroma katarak farklı bir lezzetle de tanışmış olabilirsiniz.

Greyfurt Suyu

Zengin C vitamini içeriğiyle bağışıklık sistemini kuvvetlendiren greyfurt kilo vermenize ve göbek yağlarınızdan kurtulmanıza önemli ölçüde etki etmektedir. Günlük taze sıkılmış greyfurt suyu tüketimi kişiye doygunluk hissi vererek metabolizmayı ve yağ yakma sürecini hızlandırır.

Nane çayı

Şişkinlik sorunlarını ortadan kaldırarak vücuda rahatlatıcı bir etki veren nane çayı, vücudu yenileyici ve tazeleyici özelliğiyle göbeğinizin daha düz görünmesinde etkin rol oynamaktadır. Tüketilen yağlı gıdaların rahatça sindirilmesine yardımcı olan nane çayı tüketimi zayıflamaya da yardımcı bir içecek olarak görülmektedir.

Yeşil çay

Sağlık açısından kanıtlanan onlarca faydası bulunan yeşil çay içeriğinde bulunan katesin maddesi ve antioksidan etkisiyle karın yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olmaktadır. Aşırıya kaçmadan günlük olarak tüketilen yeşil çay böylelikle kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Sıcak çikolata

Çikolata zayıflatır mı diye düşünmeyin. Her ne kadar şaşırtıcı gelse de sabah kahvaltınızda tüketeceğiniz sıcak çikolata iştahınızın kapanmasını sağlayacaktır. Ancak tercih ettiğiniz sıcak çikolatanın bitter olmasına dikkat edilmelidir.

Sizler de günlük yaşantınızda spor ve diyetle yaza hazırlandığınız şu günlerde göbek eriten içeceklere günlük ve düzenli olarak yer verdiğinizde kilo vermenizi de doğal yollarla desteklemiş olacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu