Moda

Kısa boylu kadınlar için uzun gözükme tüyoları 

 

Kısa boylu kadınlar için uzun gözükme tüyoları 

Kısa boylu olduğunuzdan şikayetçi misiniz? Bu makalede sizlere daha uzun gözükmek için bazı giyim hilelerini anlatacağız.
Tek renkte giyinin.
Tepeden dırnağa kadar tek renkte giyinmek boyunuzu uzun gösterecektir. Çok sayıda farklı renk sizin için ideal değil.
Uzun topuklu ayakkabılar giyinin.
Kısa boylu kızlar için en çok dikkate çarpan moda ipucusu uzun topukludur. İster birkaç cm hündür, isterse de daha uzun ayakkabılar seçin. Olduğunuzdan daha uzun görüneceksiniz.
Yüksek belli pantolon, etek giyinin.
Uzun boylu bir görünüm yaratmak tamamen size kalmış bir şey. Yüksek belli şortlar, giyimler veya etekler optik bir illüzyon yaratma gücüne sahiptir. Bunlar ayakları daha uzun gösterecektir.
Uzun elbiselerden korkmayın.
Uzun elbiseler veya etekler kısa boylu kadınlar için rahatsızlıktır. Kısa kadınlar dolgun, kat – kat etekler içinde rahatsız olur, boylarının kısa olduğunu düşünürler. Lakin bu tamamen yanlış bir düşüncedir.
Ayaklarınızı gösterin.
Eğer ayaklarınız uygunsa mini etek veya elbiseler size çok yakışacaktır. Doğru ayakkabı seçimiyle birlikte uzun ve ince ayaklara sahip görünüm yaratabilirsiniz.
Dar elbiseler seçin.
Kısa boylu kadınlar dar giymeliler. Çok hacimli şeyler sizi olduğunuzdan şişman veya daha kısa boylu gösterme etkisine sahiptir.
İnce kemerler kullanın
Kısa boylu kadınlar için kemerler tehlikeli olabilir. Bir elbisede veya gömlekte kemer kullanmak vücudunuzu ikiye bölebilir ve böylece daha kısa gözükebilirsiniz. Daha münasip oldukları için daha ince kemerler kullanmanızı öneriririz.
Büyük çantalardan uzak durun.
Boyunuza göre giyinirken aksesuarları unutmayın. Doğru aksesuarların sizin üzerinizde büyük etkisi vardır. Kısa bayanlar oranla daha küçük çantaları seçmeli, çünkü çok büyük çantalar sizi daha da kısa gösterebilir.
Ayak bileğinize bağlı ayakkabılardan uzak durun.
Ayak bileğinden bağlı ayakkabılar ayakların daha kalın gözükmesine neden olur. Eğer ayaklarınızın daha uzun ve ince gözükmesini istiyorsanız o zaman ayak bileğinden bağlı ayakkabılardan kaçın.
Kendinize güvenin.
Ne kadar kısa ya da uzun boylu olursanız olun, yalnız hissettiğiniz kadar güzel gözükürsünüz. Ne giyseniz de önemli olan öz güvenin etrafa yansımasıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu