Moda

2015 Yazının Vazgeçilmez Parçası Kimonolar

 

2015 Yazının Vazgeçilmez Parçası Kimonolar

Bu yaz, sezonun öne çıkan parçalarından biri olan renkli kimonolardan birkaç adet edinerek, gece ve gündüz kullanımı için uygun kombinler oluşturmak mümkündür. Kimonolar, hafif dokusu ve geniş modeli ile şık ve rahat bir kullanım yaratır. Uzun ve kısa modelleri bulunan bu otantik giysiler, altına renkli atletler giyilerek kullanılmaktadır. Bu sebeple kimono alırken, altına giyilen uygun renkte bir atlet edinmek gerekecektir. Geniş modeldeki bu etnik giysi, altında dar giyilen pantolon ve etekler ile her ortam için uygun kombinler oluşturmaktadır.

Kimono Hangi Giysiler İle Kombinlenir?

Yaz aylarında moda olan; yırtık streç pantolonlar, şortlar, mini kot veya keten etekler kimono ile birlikte kullanılabilmektedir. Özellikle uzun model kimonolar, şortlar ile kombinlenerek gençler tarafından kullanılmaktadır. Bazı kimonoların kumaşları, gece kullanım için daha uygundur. Bu tür kimonoları, saten streç pantolonlar ile kombinleyerek gece yapılan davetlere katılma olanağınız olacaktır.  Yılın modasını yansıtan renkli stiletto ayakkabılar ve küçük bir çanta ile gösterişli bir gece giysisi oluşturma imkânınız bulunmaktadır.

Desenli Kimonolar İle İş Kombinleri

Geniş model kimonoların, iş kombinlerinde kullanılması da mümkündür. İş için kullanılan giysilerin, rahat olması ve aşırı gösterişten uzak olması önemlidir. Bu sebeple iş kombini için kullanılan kimonoların, altına dar model keten pantolonlar tercih edilmelidir. İş kombinlerinde yine stiletto ayakkabılar ve büyük bol eşya taşıyan çantalar, bu kombini tamamlayacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu