Burçlar

Kova Burcunun Güçlü ve Zayıf Yanları Nelerdir?

Kova Burcunun Güçlü ve Zayıf Yanları Nelerdir? Kova burcu güçlü yanları arasında pratik zekaları ile ön plana çıkmaktadır. Kısa sürede orijinal ve farklı fikirler sunabilmektedir. Karmaşık ve zor işlerin başından kolayca gelebilmektedir. Bu özelliğinden dolayı iş hayatında aranan kişiler arasındadır. Uyumlu ve çalışkan iş arkadaşıdır. Takım çalışmalarında sorumluluklarını yerine getirerek uyum sağlamaktadır.

Kova Burcunun Güçlü ve Zayıf Yanları Nelerdir? Olaylara karşı sağduyulu yaklaşmaktadır. Hayatının her alanında adaletli birisi olmaya çalışmaktadır. İnsani değerleri güçlü kişiliklerden oluşmaktadır. Uyumlu birisi olduğundan dolayı her yaş grubundan arkadaş edinebilmektedir. Sosyal ve dışa dönük yaşamaktan zevk almaktadır. Dost canlısı bu kişiler arkadaşlarının da en zor zamanlarında yanındadırlar. Şefkat, merhamet ve empati duyguları gelişmiştir. Hayatındaki kişilerin bulundukları durumu düşünerek hareket etmektedirler.

Kova Burcu Zayıf Yanları

Kova burcu insanlar hayal güçleri yüksek kişilerdir. Alışagelmiş fikirleri ortaya çıkarmaktadır. Ancak bu durum bazı zamanlarda kişilere zor anlar yaşatabilmektedir. Olmayacak hayaller kurarak zamanını boşa harcayabilmektedir. Sosyal hayatında dikkat çekmeye çalışmaktadır. Özellikle yeni girdiği ortamlarda gözlerin üstünde olmasını istemektedir.

İlişkilerinde ise her konuda inatçı bir tutum sergilemektedir. Haksız olduğu konularda bile partnerlerine zor zamanlar yaşatabilmektedir. Kendi fikirlerinin ilişkilerinde söz sahibi olmasından yanadırlar. Sınırlılar ve yüklenen sorumluluklardan kaçmaktadırlar. Bundan dolayı aile hayatı kurmakta bocalayabilmektedirler. Çabuk sinirlenen yapıları vardır. Sinirliyken karşısındaki kişileri kırmaktan korkmazlar.

Kova Burcu Özellikleri

Kova burcu özellikleri ve davranışlarından dolayı sorumsuzlukla suçlanmaktadır. Özgürlüğüne düşkün ve maceracı kişiliklere sahiptir. Ailesi veya arkadaşları tarafından kısıtlanmalara asla gelemezler. Kova burçlarına asla sınırlardan bahsedemezsiniz. Hayatında çoğunlukla mantıklı olarak ilerlemektedir. Duygusal yönüyle kararlar almazlar. Çevresine karşı adil olma konusunda hassas çalışmaktadır. Adaletsizlik konularından nefret etmektedir.

Görüşlerinin çevresi tarafından desteklenmesi beklemektedir. Karşıt görüşlü insanlarla asla arkadaşlık kurmamaktadır. Aynı zamanda ilgi bağımlısı insanlarla aynı ortamda bulunmaktan hoşlanmazlar. Aşk hayatında da taviz veren taraf olmaktan çekinmektedir. Haksız olsa dahi özür dilemeyi karşı taraftan bekleyebilmektedir. Kova burcu kadınlarının kendine özgü soğuk bir cazibesi bulunmaktadır. İlişkilerinde samimi, duygusal yönü yüksek ve romantiklerden değillerdir. Evlilik düşüncelerinde ise önceliği gelecekteki planlarıdır. İlişkilerden ne hissettikleri değildir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu