Güzellik

Zeytinyağının Cilt, Saç ve Tırnak Bakımındaki Yararları

Zeytinyağının Cilt, Saç ve Tırnak Bakımındaki Yararları Nelerdir? Zeytinyağı cilt, saç ve tırnak bakımında mucizevi bir yağdır. Doğal olması sebebiyle de herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Zeytinyağının Cilt, Saç ve Tırnak Bakımındaki Yararları Nelerdir? Yağlık zeytinlerin suyu çıkarılarak elde edilen bu yağın en önemli özelliği mükemmel bir nemlendirici olmasıdır. Saçlara parlaklık, nem ve ışıltı verir. Tırnak kenarlarında etlerin yumuşamasına, manikürün kolaylaşmasına, tırnak yapısının düzelmesine ve beslenmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra ciltteki yaraların iyileşmesine, kuru derilerin nemlenmesine, cildin nemlenmesine de büyük katkısı vardır.

Zeytinyağının Cilt, Saç ve Tırnağa Faydaları

Güzellik ve bakıma dair her şey için zeytinyağı kullanılabilir. Özellikle bakım ve kozmetik ürünlerde zeytinyağı mucizesini kullanan birçok marka vardır. Güzellik sektörünün vazgeçilmez yağlarından birisidir. Evde de uygulanması mümkün olduğundan erişimi kolay ve zahmetsiz bir üründür. Fakat evlerimizdeki teneke zeytinyağlarının hepsi bu etkilere sahip olmayabilir. Özellikle soğuk sıkım zeytinyağlarının bakım için kullanılması esastır. Özellikle güvenilir ve ev yapımı tamamen doğal zeytinyağların tercih edilmesi önemlidir. Zeytinyağını sadece cilde sürmek değil tüketmek de metabolizmamız ve vücut sağlığımız için oldukça önemlidir.

Zeytinyağı bozulan bir yiyecek olmadığından oldukça uzun ömürlüdür. Her ne kadar günümüz şartlarında fiyat olarak oldukça pahalı olsa da az miktarda güzellik ve bakıma dair her şey için zeytinyağı almak oldukça uzun süreli ve karlı bir yatırım olacaktır. Bilindiği üzere bebek cildi en hassas ciltlerden birisidir. Buna rağmen zeytinyağı bebeklerin cildinin nemlendirilmesinde de kullanılır. Yani doğal zeytinyağının direk cilde uygulanması konusunda herhangi bir sorun yoktur. Fakat ciltte kıl köklerini de beslediği için kontrollü uygulamakta fayda var. Kıl ve tüy yoğunluğunu arttırabileceğinden bu tür yağların kontrollü ve belirli aralıklarda uygulanması gerekmektedir. Yağların sürekli kullanımı yerine bir rutine oturtularak aralıklarla kullanılması tavsiye edilmektedir. Cildin sebum dengesini de bozmamak adına kesinlikle cilt analizi yaptırıldıktan sonra yüze uygulanmalıdır.

Zeytinyağı bakteri tutmayan bir üründür. Bu sebeple uzun yıllar bozulmadan durabilir. Temiz cam bir kavanozda güneş görmeden saklanması uygundur. Uygulamanın da her ne olursa olsun steril şekilde pamuk veya temiz bir bezle yapılması önemlidir. Uygulanan bölgenin de temizlenmesi, uygulamanın ve cildinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu