Yaşam

Mutfakta İşinizi Kolaylaştırmanın Yolları Nelerdir?

Mutfakta İşinizi Kolaylaştırmanın Yolları Nelerdir? Kadınların gün içinde en aktif oldukları yerlerden biri de mutfaktır. Peki mutfakta yapılan işi kolaylaştırmak mümkün mü? İşte cevabı..

Mutfakta İşinizi Kolaylaştırmanın Yolları Nelerdir? Düzenli mutfaklar size her zaman hız ve avantaj sağlayacaktır. Mutfağınız ister geniş ister dar olsun önemli olan metrekareyi verimli kullanmaktır. Bunu yapmak için mutfağın iç düzenlemesini ihmal etmemelisiniz. Güzel geniş mutfaklar, dar mutfaklara göre verimli kullanılmadıkları için dağınık ve dağınık görünürler. Düzenlemek için bir liste de tutabilirsiniz. Dolaplar organizasyon listenizin en üstünde olmalıdır. Dolabın içini kullanım sıklığına göre dizayn etmelisiniz.

Mutfakta İşinizi Kolaylaştırmanın Yolları

Mutfakta sık karşılaşılan sorunlardan biri malzeme eksikliğidir. İstenen yemeği hazırlamak için gerekli bir bileşenin olmaması, o yemeğin listenizden çıkarılmasına veya o malzemeyi elde etmek için boşa zaman harcanmasına neden olur. Bu sorunu yaşamamak için mutfakta işinizi kolaylaştırmanın yollarından biri olan malzeme dolabınızdaki ürünlerle marker hazırlamak sorunu çözecektir. Bu listede dolap içerisindeki malzemelerin miktarları kilogram veya paket olarak yer almalıdır. Kullanıldıkça eksik malzemeler, üzeri çizilerek veya yanına yeni miktar belirtilerek ortaya çıkarılabilir. Bu nedenle satın alma için gerekli malzemeler kısa sürede belirlenebilir.

Bazı pratik mutfak bilgileri mutfakta işinizi kolaylaştıracak bilgiler arasında yer alıyor. Kettle içindeki kireç tabakası suyun kaynamasını geciktirir ve kötü bir görüntüye neden olur. Bir bardak sirke çayı yardımıyla köpüklü bir su ısıtıcısına sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir bardak sirkeyi kettle da kaynattıktan sonra su ilavesi ile 10 dakika kaynatma işlemine devam etmek. Bu yöntem çayınızın hazırlanmasını hızlandıracaktır.

Aldığınız domates ve muzların biraz daha uzun süre dayanmasını ister misiniz? Sebze ve meyvelerin kesilen kısımlarını hava almayacak veya daha az hava alacak şekilde saklamak mutfakta işinizi kolaylaştırmanın yollarından biridir. Domatesleri alt kısmı yırtılmış halde saklarsanız tazeliğini daha uzun süre koruduklarını göreceksiniz. Muzları kırılan kısımlardan sararak havasını kesmek, uzun süre kararmayacak muzlara sahip olacağınız anlamına gelir.

Tahta kaşıkları nasıl temizlerseniz temizleyin mutlaka içlerinde ince veya derin çatlaklar olacaktır. Bu çatlaklar, kaşığın yapıldığı ağacın yapısı ile ilgilidir. Bazı tahta kaşıklar daha uzun süre dayanır, bazıları ise kısa sürede kırılır. Bu çatlakları önlemenin yolu ise tahta kaşıkları zaman zaman zeytinyağı ile yağlamaktır. Bunu özellikle temizlikten sonra yapmalısınız ki çatlama minimum seviyede olsun.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu