Güzellik

Parlak Bir Cilde Sahip Olmanın 5 Kolay Yolu

Parlak bir cilde sahip olmak, sizi hem oldukça güzel ve çekici hem de daha genç gösterecektir. Bunun için uygulayacağınız birkaç yöntem ile daha parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Parlak Bir Cilt İçin Kurallar

  1. Parlak bir cilde sahip olmak için en önemli faktör, doğru beslenmedir. Vücut sağlığımız için önemli bir faktör olan sağlıklı ve doğru beslenme cildimizin parlaklığı için de son derece önemlidir. Doğru beslenmek cildinizi pürüzsüz ve parlak bir görünüme kazandıracaktır. Bunun için gazlı içeceklerden ve yağlı yiyeceklerden uzak durmanız şart. Bunun yanında günlük porsiyonlarınızda mutlaka sebze ve meyve bulundurmalısınız. Aynı zamanda her gün 1-2 fincan bitki çayı tüketebilirsiniz.
  2. Parlak bir cilde kavuşmak için su tüketimi en önemli faktörlerden bir diğeridir. Her gün mutlaka en az 2 litre su tüketmek parlak bir cilde sahip olmanıza neden olacaktır. Böylece cildiniz yeterli nem dengesini de koruyacaktır.
  3. Güneş ışınlarına fazla maruz kalmamaya özen gösterin. Güneş içinde bulundurduğu D vitamini sayesinde cildimize oldukça iyi geliyor. Fakat güneş ışınlarına fazla maruz kalmak, cilt lekelerine, siyah noktalara, çillere ve kırışıklıklara sebep olduğu gibi cilt kanserine de neden oluyor. Bunun için güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş koruyucu krem kullanmayı ve güneş gözlüğü, şapka vb takmayı ihmal etmeyin.
  4. Cildinizi ovalamaktan kaçının. Cildimiz tahmin ettiğimizden çok daha fazla hassastır. Bundan dolayı keseleme ve ovalama gibi işlemleri bir kenara bırakıp hafif dairesel hareketlerle masaj yapar gibi yıkayabilirsiniz.
  5. Cilt sağlığı için en önemli faktörlerden biri de uykudur. Yeterli uykuyu alamamış bir cilt yorgun gözükür. Bundan dolayı parlak bir cilt için gece 1’den önce uyumaya özen gösterin.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu