Güzellik

Siyah Noktalar İçin Etkili Peeling Önerisi

Güzelliğinizi gölgeleyen siyah noktalardan kurtulmanız için cildinizi yıpratacak yöntemlere başvurmanıza artık gerek yok. Siyah noktaları sıkmak iz kalmasına neden olarak cildinizin siyah noktalar için zemin hazırlayacaktır. Bu neden ile size önereceğimiz etkili peeling ve maske önerileri ile siyah noktalardan kurtulmak için doğal yöntemlere başvurabilirsiniz.

Siyah Nokta Neden Oluşur?

Pek çok kişi siyah nokta neden oluşur diye merak etmektedir. Yağ üretimi artışı sonucu gözeneklere ulaşan yoğun yağ kütlesinin gözenekleri tıkaması sonucu siyah nokta oluşur. Bu yağ kütlesinin artışında ergenlikteki hormonal değişiklikler, sağlıksız beslenme, çok yağlı yiyecekler tüketme gibi etmenler neden olabilmektedir. Siyah noktalardan kurtulmak istiyorsanız sağlıklı beslenmeye ve çok yağlı yiyecekler tüketmemeye özen gösterin.

  1. Siyah Noktaları Temizleyici Tuz ve Limon Peelingi

Bu peeling için yarım yemek kaşığı limon suyunu, 1 yemek kaşığı deniz tuzu ve 1 yemek kaşığı saf su ile karıştırın ve elde ettiğiniz homojen karışımı yüzünüze çok bastırmadan dairesel hareketler ile uygulayın. Peelingi uyguladıktan sonra 5 dakika bekleyin ve cildinizi ılık su ile yıkayın. Daha sonra cildinizi soğuk su ile yıkayarak gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlayın. Haftada 1 kez uygulayın.

  1. Esmer Şeker ve Bal İle Siyah Noktalarınızdan Kurtulun

1 yemek kaşığı şeker ve 1 yemek kaşığı balı küçük bir kapta birleştirin daha sonra cildinize dairesel hareketler ile cildinizi tahriş etmeden uygulayın. Uygulamayı 5 dakikadan kısa tutmaya özen gösterin aksi takdirde cildiniz tahriş olabilir. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Haftada 1 kez uygulayın.

  1. Yoğurt, Yulaf Ezmesi Portakal Kabuğu Peelingi

Bu siyah nokta peeling tarifini hazırlamak için 1’er yemek kaşığı portakal kabuğu ve yulaf ezmesini 2 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırın. Dairesel hareketler ile cildinize uygulayın ve 3 dakika sonra cildinizi ılık su ile durulayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu