Diyet

Su Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır

Kalori alımını azaltmak temeline dayalı bulunan diyetlerin aksine, su diyeti tüketilen besin oranını ve kalori alımını engellememektedir. Bununla beraber su diyetini yapacak kişilerin ayrıca bir egzersiz programına ihtiyaçları da bulunmamaktadır. Su diyetinin en büyük özellikleri arasında istediğinizi yiyebilirken bununla beraber zayıflamaktır. Özellikle bayanların büyük sıkıntısı kendini kısarak kilo vermektir. İşte bu noktada su diyeti imdadınıza yetişmektedir.

Su Diyeti Ne Demektir?

Su diyeti vücuda soğuk su alındığı süreçte soğuk suyun suyu vücut ısısına yaklaştırmak adına fazladan kalorilerin yakılmasıdır. Bu nedenle ne kadar çok su içilirse kalori yakımı da o kadar artmaktadır. Diğer yandan öğünlerinizin içerisinde tükettiğiniz su midenizin tamamen dolmasına ve dolayısıyla kendinizi tok hissetmenize yardımcı olacaktır. Bununla beraber fazla su tüketerek böbreklerinizin daha fazla çalışmasına ve vücutta yer alan toksinlerin dışarı atılmasını da sağlayabilirsiniz.

Su Diyeti Uygulanışı

Su diyeti uygulaması, bir insanın normal şartlar içerisinde içmiş olduğu diğer sıvılara ek olarak 2 litre soğuk suyu bir günde sekiz eşit dilimde. İçilecek olan suyun ekstra bir özelliği olması gerekmemektedir. İçeceğiniz suyun çok soğuk olmamasına özen gösteriniz. Yukarıda da yazdığımız gibi, su diyetlerinde yediklerinizi azaltmanıza veya egzersiz programına ihtiyacınız bulunmamaktadır.

Su Diyeti Faydaları Ve Zararları

Su diyeti masrafı olmayan bir diyettir. Su diyeti yapan kişilerden bir şişkinlik halinin oluşması ve suya karşı hassaslaşma görülebilmektedir. Bazı uzmanlar su diyetini, beslenme alışkanlığının değiştirilmemesinden dolayı ve egzersiz yapmanıza gerek olmaması gibi sebeplere dayanarak diyet olarak görmemektedir. Diğer uzmanlara göre ise vücudun ihtiyacı olarak bulunan su, su diyeti ile birlikte alınmaktadır. Bu makalemizde su diyeti nedir? gibi akıllara takılan tüm sorulara cevap vermeye çalıştık.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu