Moda

Vücut Şekline Göre Elbise Seçimi

Yaz sezonu denilince ilk akla gelen desenli, çiçekli, etnik, renkli kısa ve uzun elbise modelleri olmaktadır. Özellikle retro görünümlü desenli elbiseler sıklıkla tercih edilmektedir. Bu tarz elbiseler aynı zamanda vücutta istenmeyen bölgelerin gizlenmesine de yardım etmektedir.

Minyon tipliler için elbise seçimi yaparken desen olarak küçük desenlerin tercih edilmesi gerekmektedir. A kesim elbise giymek vücudun daha kısa görünmesine sebep olacağından dolayı kum saati şeklinde ve vücuda oturan modeller minyon kadınlar için daha uygundur. Özellikle düz renklerde kemerler ile bel kısmı vurgulanarak daha ince ve zarif bir görüntü elde edilmektedir.

Geniş kalçası olanlar için elbise tercih ederken alt kısımda düz renkler üst kısımda ise geometrik ve grafik desenli elbiseler kullanılabilir. Buna rağmen komple desenli elbiseler giyilmek isteniyorsa bu durumda kloş kesimli elbiseler giyilmelidir. Bunun yanı sıra diyagonal desenli elbiselerle optik yanılgı yaratarak daha zayıf görünmek mümkündür.

Vücut Şekli ve Elbise Tercihi

Vücut şekline göre elbise seçildiğinde daha estetik bir görünüme kavuşulmaktadır. Büyük göğüsten şikâyetçi olan kadınların üst kısımda düz renklerde ceket, bluz kullanmaları önerilir. Desen kullanılacaksa bunun alt giyimde olması tavsiye edilmektedir. Örneğin düz siyah ceketin altına boru paça pantolon, desenli a kesim etek güzel görünmektedir.

Belden altı bol kesim olan elbiseler kalça ve bacak bölgesinde olan fazlalıkları gizlemek için işe yaramaktadır. Bu tarz elbiseler istenilen desenlerde kullanılabilir. Eğer alt giyim ile üst giyim birbirinden ayrı şekilde kullanılacaksa vücutta fazlalığın olduğu kısım düz ve koyu renkte kıyafetler ile kapatılmalıdır. Böylelikle istenilen sonuçlar elde edilebilmektedir. Doğru modelde kıyafet seçmek her zaman daha şık ve zarif görünmeye yardımcı olmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu