Moda

Takılarımızı Nasıl Kullanmalıyız? 

 

Takılarımızı Nasıl Kullanmalıyız? 

Yaz, kış her sezon takılar büyük önem arz ediyor. Tarz bir bütündür ve tarz takılar ile tamamlanabilir. Takılarımıçı öyle uygun kullanmalıyız ki, gerçekten tamamlayıcı görevi görsünler. Takılar yanlış kullanıldığı takdirde, rüküşlüğe yol açabilir yahut leke gibi durabilir. Kullandığımız takılara can verebilmeliyiz. Peki, bunu nasıl başaracağız?

Öncelikle renklerin ahengini yakalamalıyız. Birbiri ile yakışan renkleri çok iyi bilmeliyiz. Mesela; kırmızı ile mor, kahve ile yavruağzı, sarı ile siyah, fuşya ile saks… Bu renklerin yanı sıra; aynı rengin tonlarını da kullanarak, renk uyumunu yakalayabiliriz.

Renki uyumunu da yakaladıktan sonra kıvam; yani hingi rengin ne derece ağırlıkta olacağını saptamalıyız. Aksi takdirde rüküşlüğe yol açarsınız. Kıvamı ayarlamada temel kural ise; göz yormaması, karmaşık durmaması ve her takının ayrı ayrı dikkati üzerinde toplamaması.

Söylediğimiz gibi tarz bir bütündür. Tarzınızı parçalara bölmeyin. Bir takıyı patlatırken, bir diğerini silmeyi bilin. Tonların akışını sağlayın, yani bir ona bir buna baktırtmayın. Öyle geçişler sağlayın ki, her biri birleşince bütün olmayı başarsın.

Gold ve gümüşleri yerinde kullanın, siyah nokta gibi küpe takmayın mesela. O küçücük, siyah küpeler kulağa yapışmış bir leke gibi duruyor. Ya o mini küpenin siyah değil pırlanta olanını takın, ışık katın. Ya da diyorsanız ki illa siyah küpe takmak istiyorum, o halde küpe olduğu belli olsun, minimum kulak memenizin altına kadar inecek boyutta olsun.

Küpenizi, üstünüze giymiş olduğunuz renkten bir renkte tercih edebilirsiniz. Bilekliğinizi etek yahut pantolon renginizde tercih etmelisiniz. Kolyenizi ise üst kıyafetinizin rengi ile zıt olacak renkte tercih ederek; kolyenizi patlatabilirsiniz. Tüm bunların yanında gold ve gümüşü, elbet doğru olmak kaydıyla kullanabilirsiniz.

Şıklığınızın daim olmasını dilerim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu