Güzellik

Topuk Çatlaklarına Karşı Aspirin Maskesi

Vücut bakımının en önemli parçalarından biri de ayak bakımlarıdır. Özellikle de yaz aylarının yaklaştığını düşünecek olursak, ayaklara ayrı bir önem vermek gerekmektedir.

Kadınlar için ayak bakımının en önemli parçası topuk bakımı ve temizliğidir. Arkası açık bir ayakkabı ve terlik giyildiğinde, ilk dikkati ayak topukları çeker. Bu bölgenin bakımlı olması, güzel bir görüntü elde edilmesini sağlar.

Topuklar nemsiz kalmaya başladığı zaman, kurumaya ve buradaki deri kalınlaşmaya başlar. Daha sonra da çatlaklar meydana gelir. Bu durum kötü bir görüntüye sebep olmakla birlikte, ayak topuğunda duyulan acıya ve sızlamalara da neden olur. Topuk çatlaklarına karşı aspirin maskesi, çatlakların onarılması için son derece etkilidir. Aynı zamanda içinde bulunan vazelin sayesinde, bu bölgenin nemlendirilmesi ve yumuşaması da sağlanır.

Topuk çatlakları için doğal bakım sayesinde, pürüzsüz bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Aspirin maskesi için gerekli malzemeler

5 tane aspirin, 1 çay bardağı vazelin, 1 çay kaşığı karbonat.

Maskenin hazırlanışı ve uygulanışı

Aspirinler, cam veya porselen bir kasenin içinde ezilir. İçerisine karbonat ve vazelin ilave edilerek, birbirlerine iyice karışmaları sağlanır. Hazırlanan maske, topuklara masaj yaparak uygulanır. Masajın ardından, temiz bir çorap giyilerek yatılır. Sabah kalkıldığında, yumuşacık ve pürüzsüz topuklarınız olduğunu göreceksiniz.

Topuklar için aspirin maskesi, 1 ay boyunca haftada 2 gün uygulandığında, topuk çatlaklarını tamamen geçirecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu